Kandydat na trenera Liverpoolu zdementował doniesienia. „Nie ma w tym żadnej prawdy”

Kandydat na trenera Liverpoolu zdementował doniesienia. „Nie ma w tym żadnej prawdy” fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Dawid Basiak
Dawid Basiak
Źródło: ServusTV

Według ostatnich doniesień na liście kandydatów na nowego trenera Liverpoolu znalazł się Niko Kovač. Chorwat postanowił jednak osobiście zaprzeczyć tym informacjom.

Wraz z zakończeniem bieżącego sezonu z posadą trenera Liverpoolu pożegna się Jürgen Klopp, który po blisko dziewięciu latach podjął decyzję o zakończeniu tej jakże pięknej oraz rozmaitej pod wieloma względami współpracy.

Taki ruch ze strony niemieckiego szkoleniowca postawił działaczy Liverpoolu w dość trudnej sytuacji, bowiem są oni zmuszeni do wyselekcjonowania jednego nazwiska, które będzie w stanie odpowiednio oraz godnie zastąpić niezwykle cenionego Kloppa.

Wśród medialnych doniesień możemy znaleźć wielu różnych kandydatów, choć na ten moment najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada zatrudnienie Rúbena Amorima, który obecnie pracuje w Sportingu.

Ostatnio jednak nowymi informacjami podzieliło się „Daily Mail”, według którego Liverpool rozważał zatrudnienie Niko Kovača. Chorwat od drugiej połowy marca pozostaje na bezrobociu, po tym jak z powodu kiepskich wyników został zwolniony z Wolfsburga.

52-latek postanowił jednak osobiście zaprzeczyć tym doniesieniom, czego dokonał podczas wywiadu dla ServusTV.

- To wszystko jest nieprawdą. Nie ma żadnej prawdy w doniesieniach łączących moją osobę z Liverpoolem, które pojawiły się w ostatnich dniach - powiedział.

Kovač swoją dotychczasową trenerską karierę może uznać za całkiem bogatą, bowiem w przeszłości trzymał on również pieczę nad AS Monaco, Bayernem Monachium, Eintrachtem Frankfurt oraz reprezentacją Chorwacji.

Największe sukcesy świętował jako szkoleniowiec monachijskiego zespołu, z którym zdobył mistrzostwo Niemiec oraz dwa krajowe puchary.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy