Kapustka rozwiązuje kontrakt z Leicester City. Czas na powrót do Polski

Kapustka rozwiązuje kontrakt z Leicester City. Czas na powrót do Polski fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Leicester Mercury

„Leicester Mercury” donosi, że Bartosz Kapustka omawia z Leicester City warunki zakończenia współpracy obu stron. Gdy tylko uda rozwiązać kontrakt, Polak dołączy do Legii Warszawa.

23-letni dziś zawodnik przychodził na King Power Stadium jako jedna z rewelacji EURO 2016 roku. Wówczas zapłacono za niego pięć milionów euro i wszyscy nad Wisłą oczekiwali, że ofensywny pomocnik bądź skrzydłowy szybko otrzyma swoją szansę. Tak się jednak nie stało.

Polak, choć trenował z pierwszym zespołem, grywał w klubowych rezerwach. W konsekwencji jego debiut nastąpił dopiero na początku 2017 roku w meczu Pucharu Anglii przeciwko Evertonowi. W tamtym sezonie ostatecznie nasz zawodnik nie zagrał ani razu w Premier League i to nie zmieniło się do dzisiaj.

Kapustka sześć miesięcy później został wypożyczony do Freiburga, a następnie, na takich samych zasadach, trafił on do Oud-Heverlee Leuven. Dziś, gdy 14-krotny reprezentant „Biało-Czerwonych ma za sobą zaledwie dwa występy w drużynie U-23, negocjuje warunki przedwczesnego zakończenia współpracy. To nic innego jak wypracowanie porozumienia odnośnie rozwiązania umowy ważnej jeszcze do połowy 2021 roku.

23-latek jest już o krok od osiągnięcia zamierzonego celu, a wkrótce potem zawodnik dołączy do Legii Warszawa (jak poinformował Bartkovy z Twittera, jutro odbędą się testy medyczne).

Pomocnik w pierwszej drużynie „Lisów” finalnie uzbierał trzy spotkania, a po niewątpliwie trudnym czasie dla niego, nad Wisłą będzie on chciał odbudować swoją karierę. Przy Łazienkowskiej bardzo liczą na Kapustkę, który miałby pomóc swojej przyszłej drużynie w awansie do Ligi Mistrzów.

Gdy uda się sfinalizować całą operację, będzie to już drugi, duży transfer „Wojskowych” po dopięciu powrotu do stołecznego klubu Artura Boruca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy