Karol Angielski na wylocie z Sivassporu

Karol Angielski na wylocie z Sivassporu fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Tomasz Hatta [Twitter]

Karol Angielski może rozglądać się za nowym zespołem - podaje Tomasz Hatta.

Urodzony w Kielcach Karol Angielski wychował się w tamtejszej Koronie. Następnie był związany ze Śląskiem Wrocław, Piastem Gliwice, Zawiszą Bydgoszcz i Olimpią Grudziądz (dwa wypożyczenia), Wisłą Płock oraz Radomiakiem Radom, do którego trafił w 2020 roku.

W pierwszym sezonie w jego barwach strzelił 13 goli w I lidze. W drugim zdobył 18 bramek w Ekstraklasie, będąc jej drugim najlepszym strzelcem za Ivim Lópezem, a do spółki z Mikaelem Ishakiem. Co prawda Polak połowę trafień zanotował z rzutów karnych, ale jego dorobek i tak zainteresował zagraniczne kluby.

Padło na Sivasspor. Różne źródła pisały o 650 tysiącach lub blisko milionie euro, jakie Turcy mieli zaoferować Radomiakowi.

Po przenosinach nad Bosfor napastnik zanotował 23 występy, ale przełożyło się to na tylko 560 minut spędzonych na murawie. 27-latek zdobył jedną bramkę - w spotkaniu Ligi Konferencji Europy z KF Ballkani Suva Reka.

Umowa łączy obie strony do połowy 2025 roku, ale Tomasz Hatta sugeruje, że mogą rozstać się wcześniej. Jego zdaniem piłkarz otrzymał od Sivassporu wolną rękę na poszukiwania nowego klubu. Jest na wylocie z niego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy