Karol Świderski w wyjściowym składzie Charlotte. Na kadrę nie przyjechał przez... kontuzję

Karol Świderski w wyjściowym składzie Charlotte. Na kadrę nie przyjechał przez... kontuzję fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Charlotte FC

Karol Świderski znalazł się w gronie zawodników wystawiony do gry na spotkanie ligowe Charlotte z Cincinnati. Wcześniej został wykreślony z udziału w zgrupowaniu kadry narodowej przez uraz odniesiony w poprzednim meczu z New England Revolution (3:1).

Środkowy napastnik zaliczył świetny występ tuż przed planowanym przyjazdem do Polski na marcowe zgrupowanie poprzedzające rywalizację „Biało-Czerwonych” w barażach o awans na Mistrzostwa Świta.

Niestety, ale niedługo po zdobyciu dwóch bramek przez 25-letniego zawodnika w starciu z New England Revolution, dotarła do nas przykra wiadomości o doznaniu urazu mięśniowego przez Karola Świderskiego.

Kontuzja naszego piłkarza nie okazała się na szczęście poważna. Mimo to pozbawiła go szansy wzięcia udziału w towarzyskim pojedynku ze Szkocją (1:1) i, jak już wiemy, starcia w play-offach o wyjazd na mundial ze Szwecją (29 marca o godzinie 20:45).

Teraz okazuje się, że problemy zdrowotne środkowego napastnika w ogóle nie stanowiłyby żadnego kłopotu w kontekście jego przyjazdu na kadrę, ponieważ znalazł się on w wyjściowym składzie Charlotte na mecz z Cincinnati (26 marca o godzinie 22:00). Mało tego, po sześciu minutach gry miał już na koncie bramkę.

Tym samym Świderski mógł być spokojnie brany pod uwagę przez selekcjonera Czesława Michniewicza w kontekście wzięcia udziału w spotkaniu na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Niewiadomą pozostaje tylko fakt, czy to sam piłkarz nie palił się specjalnie do przylotu z Stanów Zjednoczonych do Polski, czy też szkoleniowiec uznał, że nie będzie go potrzebował. 

Obecny stan zdrowia naszych napastników wyraźnie wskazuje na to, że 25-latek mógłby teraz wybiec nawet w podstawowym składzie na Szwecję w obliczu wykluczenia Arkadiusza Milika i walki z czasem o doprowadzenie do pełnej sprawności przez Krzysztofa Piątka i Roberta Lewandowskiego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy