Kepa przegapi Euro 2020? Enrique szuka dla niego zastępcy!

Kepa przegapi Euro 2020? Enrique szuka dla niego zastępcy!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Marca

Jak informuje hiszpańska prasa, Luis Enrique nie jest zadowolony z postawy Kepy w bieżącym sezonie. W związku z tym selekcjoner zaczął rozglądać się za alternatywą dla golkipera Chelsea w kadrze reprezentacji Hiszpanii.

Podczas rządów byłego trenera Barcelony oraz Roberto Moreno, który zastępował go w trakcie trudnych dla niego chwil związanych z (nieudaną) walką jej córki o życie, powoływania do zespołu „La Furia Roja” otrzymywało tylko trzech bramkarzy. Byli to David de Gea, Kepa oraz Pau López. I choć żaden z nich w tej chwili nie grzeszy formą, w najgorszej sytuacji bez wątpienia znajduje się piłkarz Chelsea.

W związku ze słabą dyspozycją Hiszpana sprowadzonego na Stamford Bridge za 71 milionów funtów, do bramki „The Blues” wskoczył ostatnio Willy Caballero, a coraz więcej wskazuje na to, że 25-latek może spędzić na ławce już resztę sezonu. Jeśli by do tego doszło, „Marca” informuje, że były golkiper Club Athletic mógłby zapomnieć o wyjeździe na Euro 2020.

O tym, że taki scenariusz jest naprawdę realny, niech świadczy fakt, że Luis Enrique według wspomnianego źródła już teraz zaczął rozglądać się za alternatywą dla gracza mającego na swoim koncie 10 występów w seniorskiej kadrze narodowej. Na ten moment wytypował on dwóch kandydatów w osobach Unaia Simóna i Aitora Fernándeza.

Pierwszy z wymienionych to następca Kepy w zespole „Lwów”, który niezwykle szybko przystosował się do obecnych realiów i w tej chwili prezentuje wyrównaną dyspozycję. Z kolei 28-latek to jedna z rewelacji tego sezonu w LaLidze, gdzie choć broniąc dostępu do bramki Levante udało mu się zachować raptem dwa czyste konta, już teraz łączy się go z wieloma lepszymi klubami.

Biorąc pod uwagę te doniesienia, bramkarz Chelsea w niedalekiej przyszłości może otrzymać następny cios, jakim bez wątpienia byłoby pominięcie go w kadrze na nadchodzące Mistrzostwa Europy.

Hiszpana już pod koniec marca rozegra dwa sparingi, najpierw z Niemcami, a następnie Holandią. Wówczas dowiemy się, jak na fatalną dyspozycję najdroższego golkipera na świecie zareaguje Luis Enrique.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie” Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy