Kevin Strootman opuszcza Olympique Marsylia. Holender po raz trzeci w Serie A [OFICJALNIE]

Kevin Strootman opuszcza Olympique Marsylia. Holender po raz trzeci w Serie A [OFICJALNIE] fot. A.Ivanov_Football / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Cagliari Calcio

Kevin Strootman został zaprezentowany jako nowy zawodnik Cagliari Calcio.

Były wielokrotny reprezentant Holandii dopiął wszystkie formalności związane ze swoimi ponownymi przenosinami na Półwysep Apeniński, gdzie przed laty występował w barwach Romy i w drugiej połowie minionego sezonu w Genoi.

Tym razem 31-letni zawodnik trafił do Cagliari Calcio na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją przedłużenia swojego pobytu na Sardegna Arenie o kolejne 12 miesięcy.

Jeżeli „Isolani” skorzystają z możliwości zatrzymania Kevina Strootmana, to wówczas będzie on reprezentował barwy włoskiej drużyny aż do momentu wygaśnięcia jego obowiązującego kontraktu z Olympique'em Marsylia.

Środkowy pomocnik jest teoretycznie pierwszym, ale formalnie trzecim letnim wzmocnieniem ekipy z Serie A, która musiała wcześniej dokonać definitywnych wykupów Răzvan Marina z Ajaksu Amsterdam i Gabriele Zappy z Pescary.

Holender wystąpił w poprzednich rozgrywkach w 32 meczach. 18 z nich zanotował w barwach Genoi i popisał się w nich zaliczeniem czterech asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy