Kibice Zagłębia Lubin ładnie przyjęli piłkarza Lecha Poznań [WIDEO]

2024-08-17 20:04:29; Aktualizacja: 34 minuty temu
Kibice Zagłębia Lubin ładnie przyjęli piłkarza Lecha Poznań [WIDEO] Fot. Przemysław Chlebicki [Twitter]
Mateusz Michałek Źródło: Przemysław Chlebicki [Twitter]

Lech Poznań pokonał w sobotnim meczu piątej kolejki Ekstraklasy Zagłębie Lubin 1:0. Na teren „Miedziowych” z drużyną „Kolejorza” przyjechał Filip Jagiełło, który został dobrze przyjęty przez tamtejszych kibiców.

Lech Poznań nieźle rozpoczął potyczkę z Zagłębiem Lubin, obejmując prowadzenie w 19. minucie meczu. Podopieczni Nielsa Frederiksena popisali się wtedy naprawdę ładną akcją. W jej końcowej części Ali Gholizadeh podał prostopadle do Afonso Sousy (to jego pierwsza asysta w Ekstraklasie), a ten pokonał Dominika Hładuna.

Po przerwie wynik nie uległ zmianie i przyjezdni mogą cieszyć się z trzech punktów. Obecnie mają ich na koncie w sumie 10.

W drugiej połowie trenerzy obu zespołów przeprowadzili sporo zmian. W przypadku Lecha w 64. minucie na murawie zameldował się Filip Jagiełło, który zajął miejsce Antoniego Kozubala. 27-letni pomocnik zadebiutował w nowych barwach po tym, jak niedawno został pozyskany przez „Kolejorza” z Genoi.

Na nagraniu opublikowanym przez Przemysława Chlebickiego ze Sport.tvp.pl na Twitterze można zobaczyć, że piłkarz został ciepło przyjęty przez kibiców Zagłębia. Już po ostatnim gwizdku skandowali oni jego nazwisko.

Jagiełło urodził się w Lubinie i wychował w Zagłębiu. To w jego trykocie zadebiutował na najwyższym rodzimym szczeblu rozgrywkowym, a w sumie uzbierał 98 występów w pierwszym zespole. Rodzinne miasto opuścił na początku 2019 roku, przenosząc się do Włoch.