Kicker: Bayern nie rezygnuje z Hudsona-Odoia | 18-latek zmiennikiem Lewandowskiego?!

Kicker: Bayern nie rezygnuje z Hudsona-Odoia | 18-latek zmiennikiem Lewandowskiego?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Kicker

Chociaż Chelsea otrzymała zakaz transferowy, Bayern Monachium ani myśli porzucać myśli o sprowadzeniu do siebie Calluma Hudsona-Odoia.

Zimą Bawarczycy niemal torpedowali „The Blues” ofertami za 18-latka. Sam zawodnik był zdecydowany na transfer, lecz weto postawiła dyrekcja klubu. W kulminacyjnym momencie według „Kickera” Niemcy oferowali 46 milionów euro. Okazuje się teraz, że decyzja o niesprzedawaniu młodego Anglika może być ważna w kontekście losów londyńskiej drużyny. 

22 lutego FIFA nałożyła na Chelsea zakaz transferowy na najbliższe dwa okna. Ekipa ze Stamford Bridge złożyła w tej sprawie odwołanie, domagając się zawieszenia kary na najbliższe okno transferowe. Decyzja Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej była jednak odmowna.

To z pewnością pokrzyżowało wiele planów „The Blues”. W tej chwili waży się los Callum Hudsona-Odoia. Wspomniane źródło donosi, że Bayern Monachium nie rezygnuje ze starań o skrzydłowego. Czeka jednak na reakcję FIFA.

Na drodze do realizacji transferu 18-latka stoją bowiem dwa problemy. Po pierwsze, kluczowy może okazać się termin ważności zakazu transferowego dla Chelsea. Po drugie, utrzymanie zakazu przez FIFA bez zawieszenia kary na czas najbliższego okna transferowego. Jeśli nic w tych kwestiach się nie zmieni, sprzedaż jakiegokolwiek piłkarza może się źle skończyć dla angielskiego klubu. 

Dodajmy, że umowa Hudsona-Odoia wygasa 30 czerwca 2020 roku, a więc tuż przed upływem pierwotnego terminu egzekwowania kary. 

W związku z tym „Gwiazda Południa” bada inne opcje. Wśród nich jest niezwykle kosztowny angaż Nicolasa Pépé (za 80 milionów euro) lub postawienie na kogoś z dwójki Thomas Müller - Alphonso Davies. 

Oprócz tego dziennikarze „Kickera” utrzymują, że latem do Bayernu Monachium nie trafi Luka Jović, który jest kuszony przez Barcelonę. Tym samym rolę zmiennika dla Roberta Lewandowskiego może pełnić Joshua Zirkzee, który obecnie gra w zespole rezerw bawarskiej ekipy. 17-letni Holender w trwającym sezonie awansował z zespołu U-19. W rezerwach do tej pory strzelił cztery bramki i zaliczył cztery asysty w ośmiu meczach. W maju będzie on obchodził 18. urodziny.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Real Madryt: Luka Jović wystawiony na listę transferową Real Madryt: Luka Jović wystawiony na listę transferową Lorient z wrogim przejęciem. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Grbicia Lorient z wrogim przejęciem. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Grbicia Jeppe Kjær wschodzącą gwiazdą duńskiego futbolu. 16-latek z dwoma rekordami [WIDEO] Jeppe Kjær wschodzącą gwiazdą duńskiego futbolu. 16-latek z dwoma rekordami [WIDEO] Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy