Klimala bohaterem głośnego transferu? Kierunek - Serie A!

Klimala bohaterem głośnego transferu? Kierunek - Serie A! fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Piotr Wołosik (Przegląd Sportowy)

Patryk Klimala może w nadchodzących tygodniach zakończył swoją przygodę z Jagiellonią Białystok.

Piotr Wołosik z „Przeglądu Sportowego” uważa, że młodzieżowy reprezentant Polski ma zawartą kwotę odstępnego w wysokości czterech milionów euro w obowiązującym go kontrakcie z klubem z Podlasia i nie wyklucza, że wkrótce ten zapis zostanie aktywowany przez Genoę, która przejawia ponoć poważne zainteresowanie usługami 21-letniego zawodnika i nosi się z zamiarem wystosowania oficjalnej oferty wykupu piłkarza już w trakcie zimowego okienka transferowego.

Jagiellonia nie przejawia chęci do zakończenia współpracy z środkowym napastnikiem na obecnym etapie rozgrywek i nie tak dawno podjęła nawet próbę podpisania nowej umowy z Patrykiem Klimalą. Ten odrzucił jednak otrzymaną propozycję i w zaistniałej sytuacji zespół z Białegostoku nie może zbyt wiele zrobić, aby zatrzymać młodzieżowego reprezentanta Polski na dłużej w swoich szeregach i jest skazany jedynie na liczenie na to, żeby do ich siedziby nie wpłynęła żadna oferta za 21-latka.

Warto w tym aspekcie dodać, że o interesy środkowego napastnika dba „Fabryka Futbolu”, którą w ostatnim czasie łączą dobre relacje z włoską drużyną o czym świadczy fakt, że nie tak dawno za jej pośrednictwem pozyskała ona Krzysztofa Piątka, którego sprzedała już z zyskiem do Milanu oraz Filipa Jagiełłę.

Klimala strzelił siedem bramek oraz zanotował trzy asysty w trwającym sezonie w siedemnastu rozegranych meczach dla ekipy z Podlasia.

Wspomniany dziennikarz dodaje także, że w nadchodzących tygodniach szeregi Jagiellonii powinien opuścić Bartosz Kwiecień, który ma przenieść się na zasadzie wypożyczenia do Korony Kielce.

Ponadto duże zainteresowanie zagranicznych klubów wzbudza również Bartosz Bida, który jest obserwowany przez Genk oraz Gent. Obecnie niewiele jednak na to wskazuje, aby władze zespołu z Białegostoku zgodziły się na jego odejście w obliczu niepewnej przyszłości Klimali.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy