Koncert Sebastiana Szymańskiego. Dwie asysty i gol w barwach Fenerbahçe [WIDEO]

Koncert Sebastiana Szymańskiego. Dwie asysty i gol w barwach Fenerbahçe [WIDEO] fot. ANP/SIPA USA/PressFocus

Fenerbahçe pokonało w lidze Konyaspor 7:1, a wielki wkład w wygraną miał Sebastian Szymański.

Reprezentant Polski doskonale odnalazł się nad Bosforem i jest jedną z gwiazd tamtejszej Süper Lig.

Ofensywny pomocnik po 30 występach zgromadził 11 goli oraz 11 asyst, dlatego na brak chętnych nie może narzekać. Mimo tego styczniowy transfer jest mało prawdopodobny.

24-latek potwierdził formę przeciwko Konysporowi.

Strzelanie rozpoczął Edin Džeko, który po 40 minutach miał już na swoim koncie trzy gole. W Skompletowaniu hat-tricka pomógł Sebastian Szymańskim, autor asysty przy trafieniu na 3:0.

Nim skończyła się pierwsza połowa, zawodnik znad Wisły dorzucił jeszcze jedną asystę oraz sam wpisał się na listę strzelców.

W drugiej połowie Szymańskiego już nie oglądaliśmy. Po przerwie zmienił go Umut Nayir.

„Żółte Kanarki” nie poprzestały na pięciu trafieniach. Bramkę zdobył Michy Batshuayi, a oprócz tego samobója zanotował Uğurcan Yazğılı.

Wynik rywalizacji w doliczonym czasie gry ustalił Guilherme, czyli kapitan Konysaporu.

Po tym spotkaniu Fenerbahçe otwiera tabelę ligową. Wkrótce potwierdzone powinien zostać hitowy transfer w wykonaniu stambulczyków.