Koniec miesiąca miodowego dla Śląska Wrocław. Problemy zaczynają się piętrzyć

Koniec miesiąca miodowego dla Śląska Wrocław. Problemy zaczynają się piętrzyć fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Transfery.info | Filip Macuda [Twitter]

Śląsk Wrocław to zaskakujący lider Ekstraklasy, ale w ostatnich tygodniach spuścił nieco z tonu. Na Jacka Magierę spada coraz więcej problemów.

Śląsk Wrocław jest na bardzo dobrej drodze, by przerwę zimową spędzić na fotelu lidera Ekstraklasy. Po 18. kolejkach zgromadził 38 punktów, wyrównując wyczyn z całych poprzednich rozgrywek.

Po sobotnim remisie z Koroną Kielce coraz bardziej dostrzegalne są problemy, które trapią „Wojskowych”.

Drużyna Jacka Magiery pokonała w listopadzie ŁKS Łódź, Cracovię, Radomiaka Radom, a na początku grudnia zremisowała z Rakowem Częstochowa. W żadnym z tych spotkań wrocławska ekipa nie prezentowała się atrakcyjnie. Były to raczej dość wymęczone rezultaty.

Jacek Magiera musi radzić sobie z zawieszeniem Matíasa Nahuela, kontuzjami Petera Pokornego i Łukasza Bejgera. W dodatku zauważalnie gorzej prezentują się Burak İnce, który w starciu z Koroną zmarnował dwie dogodne okazje, i Ehor Matsenko. Następny problem to momentami zbyt duża zależność ataku od poczynań Erika Expósito.

- Myślę, że byliśmy bliżsi zwycięstwa. Stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji, szczególnie w drugiej połowie. Mogliśmy je zamienić na gole. Żałujemy tych sytuacji Buraka Ince'a. Dzisiaj kończymy rok na naszym stadionie remisem. Na podsumowanie przyjdzie czas. Przed nami ostatni mecz z Zagłębiem Lubin. Zrobimy wszystko, by wygrać to spotkanie - powiedział opiekun Śląska po sobotnim spotkaniu Ekstraklasy.

„Wojskowi” zagrają po raz ostatni w tym roku 15 grudnia. Dobry wynik pozwoli im spędzić zimową przerwą na fotelu lidera. Widać, że wrocławianie tej przerwy bardzo potrzebują. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy