Koniec zwycięskiej serii Wieczystej Kraków

2024-05-15 18:00:57; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Wieczysta Kraków w 30. kolejce III ligi niespodziewanie uległa Podhalu Nowy Targ w stosunku 0:1.

Po serii dwudziestu spotkań na wszystkich frontach bez porażki ekipa prowadzona przez Sławomira Peszko w końcu zaznała smaku porażki i to w momencie, gdy była ona o krok od tytułu mistrzowskiego oraz awansu do II ligi.

Scenariusz z realizacją celu już cztery kolejki przed końcem zmagań mógł się ziścić w przypadku zwycięstwa nad Podhalem Nowy Targ oraz przegranej Siarki Tarnobrzeg. Nieoczekiwanie czternasta siła rozgrywek postawiła się liderowi.

Prowadzenie gospodarzom w trzeciej minucie dał Mostafa Hamed. Mimo że goście mieli mnóstwo czasu na doprowadzenie co najmniej do wyrównania, to się im nie udało.

Ten wynik oznacza, że mistrzostwo III ligi w grupie IV zostało odłożone w czasie. Passa siedemnastu zwycięstw i trzech remisów została równocześnie przerwana.

Mówimy o pierwszej porażce od czasu przejęcia zespołu przez Peszko.

To wszystko tuż po rozbiciu Sokoła Sieniawa aż 8:0.

Następnym rywalem Wieczystej Kraków będzie Świdniczanka Świdnik. Zawody zaplanowano na 18 maja.