Koscielny: Dlatego zdecydowałem się opuścić Arsenal

Koscielny: Dlatego zdecydowałem się opuścić Arsenal fot. Bordeaux
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: L’Équipe

Laurent Koscielny opowiedział w rozmowie z „L’Équipe” o powodach swojego rozstania z Arsenalem.

34-latek pomimo tego, że pełnił funkcję kapitana ekipy z Emirates Stadium, postanowił wymusić na władzach klubu letni transfer i zdecydował się na przenosiny do Girondins Bordeaux.

W nowej drużynie defensor czuje się bardzo dobrze. Przy okazji wywiadu postanowił podzielić się swoimi odczuciami związanymi z niedawną przeprowadzką.

- Sezon angielskich klubów jest bardzo długi. Wymaga ogromnego nakładu sił zarówno w sferze fizycznej, jak i mentalnej. Czułem po prostu, że nie dam już rady rozegrać 40-50 meczów w sezonie. Nie chciałem też kończyć kariery z kontuzją - powiedział.

Francuz dodał również, że zmiana miejsca wyszła mu na dobre.

- Teraz ponownie mogę czerpać przyjemność z gry w piłkę. Zrobiłem to nie tylko dla siebie, ale również dla żony, dzieci oraz całej rodziny. Odszedłem z podniesioną głową. Wszyscy w Londynie uszanowali moją decyzję - zakończył Koscielny.

34-latek zdążył rozegrać w tym sezonie siedem meczów.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kobe Bryant żegnany przez piłkarzy. Neymar oddał hołd gwieździe NBA [WIDEO] Kobe Bryant żegnany przez piłkarzy. Neymar oddał hołd gwieździe NBA [WIDEO] Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Transfery - Relacja na żywo [26/01/2020] Transfery - Relacja na żywo [26/01/2020] OFICJALNIE: Éver Banega znalazł nowego pracodawcę. Od lipca! OFICJALNIE: Éver Banega znalazł nowego pracodawcę. Od lipca!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy