Kownacki będzie miał towarzystwo. „Polski klejnot” przenosi się do Fortuny Düsseldorf

Kownacki będzie miał towarzystwo. „Polski klejnot” przenosi się do Fortuny Düsseldorf
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Express

Jakub Piotrowski dopina ostatnie szczegóły dotyczące zasilenia szeregów Fortuny Düsseldorf - przekonuje niemiecki „Express”.

Środkowy pomocnik za sprawą udanego sezonu rozegranego w barwach Pogoni Szczecin zwrócił na siebie uwagę ze strony przedstawicieli KRC Genk, którzy zdecydowali się zainwestować dwa miliony euro w jego sprowadzenie w lipcu 2018 roku.

Władze belgijskiego zespołu postanowiły wyłożyć taką sumę na zakontraktowanie młodzieżowego reprezentanta Polski, ponieważ wierzyli w to, że w mocniejszej drużynie będzie mógł jeszcze bardziej się rozwinąć i w niedalekiej przyszłości zostać sprzedany za zdecydowanie wyższa kwotę.

Niestety 22-letni zawodnik nie potrafił odnaleźć się w szeregach popularnych „Smerfów” i dlatego zimą przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do Waasland-Beveren, które zapewniło sobie możliwość definitywnego wykupu środkowego pomocnika w przypadku wywalczenia utrzymania w Jupiler Pro League.

Przedwczesne zakończenie rozgrywek sprawiło jednak, że belgijski klub zakończył ligowe zmagania w strefie spadkowej i w efekcie Jakub Piotrowski musiał wrócić do Genku, który nie zamierzał sprawiać mu problemów przy poszukiwaniu nowego pracodawcy.

Niemiecki „Express” uważa, że te zakończyły się sukcesem i w najbliższym czasie środkowy pomocnik powinien związać się długoterminowym kontraktem z Fortuną Düsseldorf.

Wspomniane źródło przekonuje, że 22-latek przeszedł już wstępne badania kontrolne i wkrótce dopnie wszystkie formalności związane z przeprowadzką do spadkowicza Bundesligi, w którym występuje Dawid Kownacki.

Dziennikarze, opisując Piotrowskiego jako następcę Kevina Stögera, nazwali go „polskim klejnotem” i uważają za piłkarza dysponującego imponującą szybkością oraz mogącego występować na pozycji numer sześć i osiem.

Były gracz Pogoni Szczecin rozegrał 13 spotkań w tym sezonie na belgijskich boiskach, w których nie udało mu się strzelić gola oraz zanotować żadnej asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy