Krychowiak po meczu z Izraelem. „Powinniśmy strzelić więcej bramek”

Krychowiak po meczu z Izraelem. „Powinniśmy strzelić więcej bramek” fot. FotoPyk
Źródło: TVP Sport

Grzegorz Krychowiak nie ukrywał zadowolenia z odniesionego zwycięstwa nad Izraelem (2:1) i jednocześnie odczuwał pewien niedosyt z powodu zbyt dużej liczby niewykorzystanych szans.

Reprezentacja Polski udanie rozpoczęła wyjazdowy pojedynek z Izraelem i już w początkowej fazie meczu objęła prowadzenie po trafieniu Grzegorza Krychowiaka.

Drużyna prowadzona przez Jerzego Brzęczka miała w dalszej części pierwszej połowy dużą przewagę nad swoim przeciwnikiem, ale nie potrafiła udokumentować jej drugą bramką. Ta sztuka udała się „Biało-Czerwonym” dopiero po przerwie za sprawą gola zdobytego przez Krzysztofa Piątka.

Nasz zespół po uzyskaniu bezpiecznej przewagi na tablicy wyników oddał trochę inicjatywę gospodarzowi tego pojedynku, co ten wykorzystał za sprawą kontaktowego trafienia Munisa Dabbura. Na nasze szczęście ta bramka była ostatnią strzeloną w tym spotkaniu, co pozwoliło przypieczętować reprezentacji Polski awans z pierwszego miejsca w grupie i obecność przynajmniej w drugim koszyku przed losowaniem decydującej fazy Euro 2020.

Zadowolenia z tego faktu nie ukrywał jeden z bohaterów tego meczu, który przyznał także, że końcowe minuty starcia z Izraelem powinni wyglądać dużo lepiej w wykonaniu „Biło-Czerwonych”.

- Niepotrzebnie straciliśmy gola w końcówce. Wydaje mi się jednak, że najważniejsze jest to, że zdobyliśmy tutaj zasłużone trzy punkty. Zagraliśmy dobre spotkanie i teraz będziemy przygotowywać się do kolejnego - powiedział Grzegorz Krychowiak.

- W pierwszej połowie dobrze utrzymywaliśmy się przy piłce i w nią graliśmy. Szkoda tylko, że nie udało nam się wykorzystać większej liczby sytuacji, bo powinniśmy strzelić jeszcze dwie, trzy, a nawet cztery bramki. Nad tym elementem musimy się jeszcze skupić, aby go poprawić - dodał defensywny pomocnik, który jest niezwykle skuteczny w tym sezonie.

- Są takie momenty, że piłka wpada do siatki. Nie da się ukryć, że jest to dla mnie bardzo dobry okres pod względem liczby zdobytych goli i to mnie cieszy - zakończył 29-latek.

Reprezentacja Polski zmierzy się jeszcze ze Słowenią o ostatnie punkty w trwających eliminacjach. Początek pojedynku rozgrywanego na PGE Narodowym zaplanowano na 19 listopada na godzinę 20:45. Transmisję z jego przebiegu będzie można zobaczyć w TVP 1, TVP Sport oraz Polsacie Sport.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nadzieja Lecha Poznań zamiast w Ekstraklasie gra w... „okręgówce” Nadzieja Lecha Poznań zamiast w Ekstraklasie gra w... „okręgówce” Victor Osimhen o krok od wielkiego transferu. 120 milionów euro Victor Osimhen o krok od wielkiego transferu. 120 milionów euro Liverpool wybrał nowego trenera?! Przed chwilą zdobył krajowy puchar Liverpool wybrał nowego trenera?! Przed chwilą zdobył krajowy puchar José Mourinho odrzucił hitową ofertę José Mourinho odrzucił hitową ofertę OFICJALNIE: Athletic Club z szokującym komunikatem. Iker Muniain odchodzi z klubu po 19 latach OFICJALNIE: Athletic Club z szokującym komunikatem. Iker Muniain odchodzi z klubu po 19 latach Debiutant w reprezentacji Polski?! Michał Probierz poleciał na rozmowy Debiutant w reprezentacji Polski?! Michał Probierz poleciał na rozmowy „To jeden z lepszych bramkarzy w Ekstraklasie”. Raków Częstochowa straci nieoszlifowany diament?! „To jeden z lepszych bramkarzy w Ekstraklasie”. Raków Częstochowa straci nieoszlifowany diament?!