Krzysztof Piątek z następnym golem w Azjatyckiej Lidze Mistrzów! Jego zespół pokonał gwiazdozbiór z Arabii Saudyjskiej
2025-11-24 19:10:17; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Krzysztof Piątek strzelił gola, czym bezpośrednio przyczynił się do zaskakującej wygranej Al-Duhail nad Al-Ittihad (4:2) w piątej kolejce Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Saudyjczykom na nic zdał się dublet Karima Benzemy.
W piątej kolejce Azjatyckiej Ligi Mistrzów katarskie Al-Duhail podejmowało Al-Ittihad, mistrza Arabii Saudyjskiej. Gospodarze na prowadzenie wyszli już w piątej minucie, kiedy to Adil Boulbina wykorzystał podanie Luisa Alberto i wpakował piłkę do siatki.
Algierski napastnik do 53. minuty skompletował hat-tricka, dając ekipie Al-Duhail trzybramkowe prowadzenie. W 74. minucie trafienie dołożył Krzysztof Piątek, dla którego był to trzeci gol w trwającej edycji azjatyckiego turnieju.
Reprezentant Polski otrzymał prostopadłe podanie, a następnie ze skraju pola karnego oddał silny strzał pod poprzeczkę. Przy tej bramce trzecią asystę w meczu zanotował wspomniany Luis Alberto.Popularne
Krzysztof Piątek strzela piękną bramkę w Lidze Mistrzów AFC, przeciwko Al-Ittihad (mistrz 🇸🇦).
— Wojciech Pietralik (@WojtekPietralik) November 24, 2025
Dwie minuty później golem na 4-1 odpowiedział Karim Benzema.pic.twitter.com/cksQaHwEtc
Al-Ittihad w składzie z Danilo Pereirą, Fabinho, N’Golo Kanté, Stevenem Bergwijnem, Moussą Diabym czy Houssemem Aouarem za odrabianie strat wzięło się dopiero w 76. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Karim Benzema. Zdobywca Złotej Piłki drugiego gola strzelił siedem minut później, ustalając wynik rywalizacji na 2:4 dla Al-Duhail.
Ekipa Piątka w swojej grupie zajmuje szóste z 12. miejsc. Pierwsze osiem lokat daje awans do 1/8 finału.
Polak dla Al-Duhail zanotował już łącznie 10 trafień oraz trzy ostatnie podania w 13 meczach.
















![LaLiga: Składy na Real Madryt – Real Betis [OFICJALNIE]](img/photos/87018/170x113/real-madryt-real-betis.jpg)





![Transfery - Relacja na żywo [05/01/2026]](img/photos/114048/90x60/relacja-05012026.jpg)









