Kylian Mbappé pozostaje nieugięty. Gwiazdor z kolejnym z buntem podczas zgrupowania reprezentacji Francji

Kylian Mbappé  pozostaje nieugięty. Gwiazdor z kolejnym z buntem podczas zgrupowania reprezentacji Francji fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AFP

Kylian Mbappé ponownie odmówił udziału w zobowiązaniach sponsorskich podczas zgrupowania reprezentacji Francji.

W marcu zrobiło się bardzo głośno o buncie napastnika. Nie chciał on uczestniczyć w żadnych spotkaniach wynikających z umów sponsorskich zawartych przez Francuski Związek Piłki Nożnej.

Dokonał tego w samym środku telenoweli transferowej ze swoim udziałem. Wtedy starał się o niego Real Madryt, a Paris Saint-Germain robiło wszystko, aby go zatrzymać.

Teraz, gdy przyszłość Kyliana Mbappé została już wyjaśniona, sytuacja się powtarza.

W oświadczeniu przesłanym do agencji AFP otoczenie piłkarza informuje, że 23-latek odmówił wzięcia udziału w sesji zdjęciowej.

„Kylian Mbappé zdecydował się nie uczestniczyć w sesji zdjęciowej zaplanowanej na ten wtorek z reprezentacją Francji. To efekt decyzji odmownej Federacji w kwestii zmodyfikowania rozporządzenia o prawach do wizerunku piłkarzy.

Ta decyzja oczywiście nie podważa jego pełnego zaangażowania i determinacji, aby przyczynić się do zbiorowego sukcesu drużyny narodowej w ważnych wydarzeniach sportowych, które są przed nią” – głosi oświadczenie.

Atakujący liczył, że sternicy krajowego związku ugną się i pozwolą decydować kadrowiczom o wyborze reklamowanych marek. Nic takiego nie miało jak dotąd miejsca.

„Trójkolorowi” mają przed sobą spotkania z Austrią oraz Danią. Oba w ramach Ligi Narodów.

Bilans Mbappé w kadrze narodowej to 57 występów, 27 goli i 21 asyst.

***

Reprezentacja Francji zdziesiątkowana. Następne dwie zmiany w kadrze [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski gra z Walią w Lidze Narodów: Znamy składy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Walią w Lidze Narodów: Znamy składy [OFICJALNIE] U-18: Przerwany mecz reprezentacji Polski z Francją [WIDEO]. Biało-czerwoni z triumfem U-18: Przerwany mecz reprezentacji Polski z Francją [WIDEO]. Biało-czerwoni z triumfem Zlatan Ibrahimović aktorem. Pojawił się zwiastun [WIDEO] Zlatan Ibrahimović aktorem. Pojawił się zwiastun [WIDEO] Atlético Madryt ma kandydata na nowego bramkarza w razie odejścia Jana Oblaka Atlético Madryt ma kandydata na nowego bramkarza w razie odejścia Jana Oblaka FC Barcelona planuje zimową wymianę piłkarzy z Liverpoolem FC Barcelona planuje zimową wymianę piłkarzy z Liverpoolem FIFA 23: 17 piłkarzy z najsilniejszym strzałem. Jest przedstawiciel Ekstraklasy FIFA 23: 17 piłkarzy z najsilniejszym strzałem. Jest przedstawiciel Ekstraklasy Ghana z jeszcze jednym głośnym transferem?! Chce młodzieżowego reprezentanta Holandii Ghana z jeszcze jednym głośnym transferem?! Chce młodzieżowego reprezentanta Holandii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy