LaLiga: Fantastyczna akcja bramkowa Federico Valverde [WIDEO]

LaLiga: Fantastyczna akcja bramkowa Federico Valverde [WIDEO] fot. Eleven Sports
Źródło: Eleven Sports

Federico Valverde doprowadził do remisu w meczu ligi hiszpańskiej pomiędzy Realem Madryt a Mallorcą.

Radzący sobie w niedzielę bez Karima Benzemy Real Madryt stracił bramkę w 35. minucie spotkania z Mallorcą. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła piłkę po strzale głową umieścił w siatce Vedat Muriqi.

Real odpowiedział w samej końcówce pierwszej połowy. Akcję „Królewskich” od bramki rozpoczął Thibaut Courtois, który podał piłkę Daniemu Ceballosowi. Ten z kolei oddał ją jeszcze na swojej połowie Federico Valverde. Urugwajski pomocnik minął połowę, a następnie zbliżył się do pola karnego Mallorki, schodząc z prawej strony do środka. Chwilę później efektownym uderzeniem lewą nogą pokonał strzeżącego dostępu do bramki rywala Predraga Rajkovicia.

Dla 24-letniego Valverde to drugi gol w tym sezonie ligi hiszpańskiej. Wcześniej trafił do siatki w starciu z Celtą Vigo. W sumie to jego ósma bramka w barwach Realu.

Real remisuje z Mallorcą 1:1, ale ma jeszcze całą drugą połowę, by odnieść piąte ligowe zwycięstwo z rzędu w tym sezonie. Jeśli podzieli się punktami, zrówna się nimi z Barceloną, która w sobotę pokonała Cádiz 4:0.