Lamine Yamal ze skokiem wartości o... 134 miliony euro. Nikt nie może się z nim równać

Lamine Yamal ze skokiem wartości o... 134 miliony euro. Nikt nie może się z nim równać fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CIES

CIES Football Observatory opublikowało listę skoku wartości graczy do lat 23 na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy. Spośród nich nokautem całej konkurencji popisał się Lamine Yamal z Barcelony.

Analitycy CIES przeanalizowali postępy wykonywane przez najlepiej rokujących piłkarzy młodego pokolenia i następnie zestawili różnicę w ich wycenie dokonanej na początku sezonu z obecnie panującą sytuacją.

Ze zgromadzonych danych wyszło im, że największy skok wartości zanotował Lamine Yamal. Wychowanek „Dumy Katalonii” był przed sześcioma miesiącami wyceniany na zaledwie jedenaście milionów euro.

Odgrywanie przez niego wiodącej roli w macierzystym zespole sprawiło, że obecnie jest według wspomnianego centrum badawczego wart aż 145 milionów euro, co oznacza wzrost o 134 miliony euro.

16-letni skrzydłowy znokautował pod tym względem konkurentów, ponieważ drugi na liście João Neves z Benfiki zanotował w porównaniu do niego skok tylko o 73 miliony euro (32 -> 105).

Podium zestawienia uzupełnia duet - Cole Palmer z Chelsea i Sávio z Girony, których wartość wzrosła w przeciągu trwających rozgrywek o 70 milionów euro (47 -> 117 i 9 -> 79).

W gronie prezentowanych zawodników nie znalazł się żaden Polak.

Z kolei najwyższą wyceną, bez względu na zanotowany skok, cieszy się wspomniany Yamal przed Florianem Wirtzem z Bayeru Leverkusen (129 milionów euro).

NAJWIĘKSZY SKOK WARTOŚCI WŚRÓD GRACZY U-23 W PRZECIĄGU SZEŚCIU MIESIĘCY WG CIES


Całe zestawienie CIES dostępne jest - TUTAJ.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Toni Kroos zmienił zdanie. „Moja kariera zakończy się latem po Mistrzostwach Europy” OFICJALNIE: Toni Kroos zmienił zdanie. „Moja kariera zakończy się latem po Mistrzostwach Europy” Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy