Laurent Blanc wraca na ławkę trenerską?! Warunki spełnione

Laurent Blanc wraca na ławkę trenerską?! Warunki spełnione fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Dopiero co z posadą szkoleniowca Olympique’u Lyon pożegnał się Silvinho, a władze klubu już wytypowały jego następcę. Według włoskich mediów jest nim Laurent Blanc.

To nie pierwszy raz, kiedy 53-latek jest łączony z „Les Gones”. Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że to właśnie on, a nie Silvinho przejmie schedę po Bruno Génésio. Juninho Pernambucano postąpił jednak inaczej i wybrał swojego rodaka.

Trudno wyrokować, czy ta decyzja była słuszna, gdyż Brazylijczyk otrzymał szansę poprowadzenia zespołu w raptem jedenastu spotkaniach, po czym mu podziękowano. Pewne jest jedno, rozpoczęły się poszukiwania jego następcy, a na tym polu według Nicolò Schiry z „La Gazzetty dello Sport” faworytem wydaje się Laurent Blanc.

Na dowód tego już miały rozpocząć się pierwsze rozmowy z byłym trenerem Paris Saint-Germain (w latach 2013-2016), który do niedawna wymagał od władz OL spełnienia dwóch warunków. Pierwszy z nich już dawno został zrealizowany, gdyż klub zakwalifikował się Ligi Mistrzów. Jeśli zaś chodzi o drugi z wymogów, Franck Passi od 27 stycznia pozostaje bez pracy, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby został on asystentem Blanka.

Biorąc zatem pod uwagę powyższe informacje, wszystko składa się w logiczną całość, co jest równoznaczne z tym, że trener marzący o zatrudnieniu w Premier League jest coraz bliżej powrotu z emerytury.

Olympique Lyon po dziewięciu ligowych kolejkach z dorobkiem dziewięciu „oczek” plasuje się na czternastej lokacie w Ligue 1.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy