Lazio w poszukiwaniu wzmocnienia lewej defensywy

Lazio w poszukiwaniu wzmocnienia lewej defensywy
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Layvin Kurzawa i Patrick van Aanholt znaleźli się na liście życzeń Lazio. Maurizio Sarri pragnie wzmocnić lewą stronę defensywy – informuje „La Gazzetta dello Sport”.

Lazio przystąpiło do obecnego sezonu Serie A z wyraźnymi brakami kadrowymi. Nie jest w stanie przez to rywalizować z najlepszymi drużynami w kraju. Na półmetku rozgrywek zajmuje dopiero ósme miejsce, co jest zdecydowanie poniżej ambicji zespołu. Trener Maurizio Sarri zamierza zareagować na dotychczasowe niepowodzenia i wzmocnić drużynę w zimowym okienku transferowym.

Klub z Rzymu postawił sobie za główny cel wzmocnienie lewej strony defensywy. „La Gazzetta dello Sport” przedstawiła dwie kandydatury.

Jednym z wymienionych zawodników jest Layvin Kurzawa, który od 2015 roku reprezentuje barwy Paris Saint-Germain. Przez wiele lat był ważną postacią dla drużyny, jednak w ostatnim czasie nie może liczyć na grę. Obecny sezon jest dla niego szczególnie nieudany. 29-latek zagrał tylko kilka minut w Superpucharze Francji przeciwko Lille. Lazio liczy, że uda się ściągnąć go w ramach wypożyczenia. Problem stanowi wysoka pensja pobierana przez Francuza, więc jedyną opcją na pozyskanie go byłaby pomoc Paris Saint-Germain z płatnością wynagrodzenia.

Drugim i zdecydowanie tańszym nazwiskiem w zestawieniu jest Patrick van Aanholt. Ma on za sobą zaskakująco dobry okres w Premier League. Chelsea nie widziała potencjału w Holendrze i bez żalu oddała go do Sunderlandu, natomiast ten wykazał się świetną regularnością i skuteczną grą w ofensywie. W lipcu 2021 roku przeniósł się z Crystal Palace do tureckiego Galatasaray. Lazio liczy, że uda się dokonać transakcji wymiennej. Z klubu odszedłby napastnik Vedat Muriqi, który nie spełnił oczekiwań, a w drugą stronę powędrowałby 31-letni obrońca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy