LC Sailors celuje w bycie najlepszym zespołem w regionie. Klub ustanowił zakupowy rekord Singapuru [OFICJALNIE]

LC Sailors celuje w bycie najlepszym zespołem w regionie. Klub ustanowił zakupowy rekord Singapuru [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Lion City Sailors

Diego Lopes i Jorge Felipe zasilili szeregi Lion City Sailors. Pierwszy z nich dołączył do singapurskiej drużyny za rekordową kwotę.

Drużyna z Bishan Stadium została w lutym ubiegłego roku przejęta przez miliardera Forresta Li.

Założyciel takich firm jak Shopee czy Garena zabrał się bardzo szybko do pracy związanej z przebudową swojego zespołu, którą zaczął od dokonania prawdziwej rewolucji w nazewnictwie oraz wyglądzie drużyny, która z Home United FC stała się Lion City Sailors.

43-latek musiał jednocześnie wstrzymać się z dokonaniem istotnych zmian w składzie klubu, ponieważ przejął go po zamknięciu okna transferowego i nie zdecydował się na poszukiwanie okazji do zakontraktowania bardziej wartościowych graczy w obliczu panującej pandemii koronawirusa.

Obecna sytuacja pod tym względem wygląda już lepiej w Singapurze, dlatego ekipa z Bishan Stadium z dumą ogłosiła zakontraktowanie dwóch brazylijskich piłkarzy, z których jeden stał się bohaterem największego transferu w historii tamtejszych rozgrywek.

W tym przypadku mowa jest o Diego Lopesie, który zamienił Rio Ave na Lion City Sailors za 1,8 miliona euro i związał się z nowym pracodawcą do 31 grudnia 2024 roku.

- Cieszę się, że mogę dołączyć do tak ambitnego projektu, aby pomóc mu stać się jednym z najlepszych zespołów w Azji. Decyzja o przenosinach tutaj nie była to dla mnie łatwa. Postanowiłem jednak opuścić Rio Ave i ligę portugalską, gdzie mogłem liczyć na wsparcie kibiców przez wiele lat i dziękuje im za to. Czułem, że nadszedł czas na podjęcie nowego wyzwania w mojej karierze, a szansa, którą dostałem od „Marynarzy”, była tą, której nie mogłem odrzucić. Nie mogę się doczekać momentu, w którym stanę się częścią drużyny, która stawia przed sobą ambitne cele do osiągnięcia w Singapurze i całej Azji - powiedział 26-letni pomocnik.

Były gracz między innymi Benfiki czy Kayserisporu reprezentował barwy Rio Ave w latach 2013-2015 i od stycznia 2018 roku. W trwającym sezonie wystąpił w 15 spotkaniach i zdobył w nich jedną bramkę oraz zanotował dwie asysty.

Poza nim szeregi Lion City Sailors zasilił także Jorge Felipe. Środkowy obrońca przeszedł do singapurskiego klubu na zasadzie wolnego transferu z saudyjskiego Al-Ta'ee i podpisał z nowym pracodawcą roczny kontrakt.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy