Le Trophée Kopa 2022: Poznaliśmy nazwiska 10 nominowanych do nagrody dla najlepszego piłkarza do 21. roku życia [OFICJALNIE]

Le Trophée Kopa 2022: Poznaliśmy nazwiska 10 nominowanych do nagrody dla najlepszego piłkarza do 21. roku życia [OFICJALNIE] fot. Real Madryt
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: France Football

Magazyn „France Football” przedstawił listę dziesięciu zawodników nominowanych do nagrody Le Trophée Kopa. Jest ona przyznawana najlepszemu graczowi do 21. roku życia.

Francuscy dziennikarze postanowili urozmaicić organizowaną przez siebie galę wręczenia Złotej Piłki o stworzenie dwóch odrębnych plebiscytów.

Pierwszy z nich zadebiutował w 2018 roku i odnosi się do przyznania wyróżnienia najlepszemu zawodnikowi do 21. roku życia. Do tej pory ta nagroda trafiła w ręce Kyliana Mbappé, Matthijsa de Ligta oraz przed kilkunastoma miesiącami do Pedriego.

Młody gwiazdor Barcelony pozostawił w pokonanym boju Jude'a Bellinghama (Borussia Dortmund/Anglia), Jamala Musialę (Bayern Monachium/Niemcy) i Nuno Mendesa (Paris Saint-Germain/Portugalia).

Cała trójka przyjęła naturalnie z rozczarowaniem końcowy werdykt, ale w tym roku stanie po raz kolejny przed szansą otrzymania Le Trophée Kopa, bo znalazła się w gronie dziesięciu nominowanych zawodników.

Poza nimi w gronie wyróżnionych piłkarzy są po raz kolejny Bukayo Saka (Arsenal/Anglia), Florian Wirtz (Bayer Leverkusen/Niemcy) oraz Ryan Gravenberch (Bayern Monachium/Holandia).

Tym samym mamy aż sześciu uczestników poprzedniego plebiscytu i czterech debiutantów - Joškę Gvardiola (RB Lipsk/Chorwacja), Karima Adeyemiego (Borussia Dortmund/Niemcy), Gaviego (FC Barcelona/Hiszpania) oraz Eduardo Camavingę (Real Madryt/Francja).

Wręczenie nagrody dla najlepszego gracza do 21. roku życia odbędzie się na paryskiej gali w dniu 17 października.

***

Nominacje - Le Trophée Kopa 2021

Jude Bellingham (Borussia Dortmund/Anglia),

Ryan Gravenberch (Bayern Monachium/Holandia),

Nuno Mendes (Paris Saint-Germain/Portugalia),

Jamal Musiala (Bayern Monachium/Niemcy),

Bukayo Saka (Arsenal/Anglia),

Florian Wirtz (Bayer Leverkusen/Niemcy),

Joško Gvardiol (RB Lipsk/Chorwacja),

Karim Adeyemi (Borussia Dortmund/Niemcy),

Gavi (FC Barcelona/Hiszpania),

Eduardo Camavinga (Real Madryt/Francja).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy