Lech Poznań: Dziennikarz nie ma wątpliwości. „Dlatego Bartosz Salamon otrzymał powołanie do reprezentacji Polski”

Lech Poznań: Dziennikarz nie ma wątpliwości. „Dlatego Bartosz Salamon otrzymał powołanie do reprezentacji Polski” fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Poznań vs Warszawa

Lech Poznań spisuje się w ostatnim czasie bardzo dobrze, a duża w tym zasługa Bartosza Salamona. Defensor został doceniony również przed selekcjonera Fernando Santosa, który dodatkowo powołał go na marcowe mecze eliminacji do EURO 2024. Dlaczego padł wybór na 31-latka? O tym opowiada Dawid Dobrasz.

Lech Poznań imponuje w europejskich pucharach znakomitą defensywą. W 2023 roku ekipa, za której wyniki odpowiada John van den Brom, rozegrał w Lidze Konferencji Europy cztery spotkania i do tej pory nie straciła ani jednego gola.

Duża w tym zasługa kolektywu, ale i poszczególnych nazwisk. Na uznanie zasługuje przede wszystkim Bartosz Salamon.

Były zawodnik między innymi AC Milanu spisuje się w ostatnich tygodniach znakomicie. Do tego stopnia, że otrzymał powołanie do reprezentacji Polski.

Dlaczego to właśnie Salamon, a nie na przykład Maik Nawrocki zwrócił uwagę Fernando Santosa? Nad tym w programie „Poznań vs Warszawa” zastanawiał się dziennikarz Dawid Dobrasz.

- Jak najbardziej rozumiem to powołanie. Można tak samo zapytać czemu nie Mateusz Wieteska, ale on przecież nie był na miejscu. Wydaje mi się, że Nawrocki z kolei jest w trochę gorszej dyspozycji.

- Bartosz Salamon po prostu robi wrażenie swoimi występami w Europie. Już zresztą bez tego powoływał go Czesław Michniewicz, a teraz on jeszcze zagrał jak profesor w Lidze Konferencji Europy. To lider Lecha Poznań - dodał.

31-latek od początku tego sezonu rozegrał łącznie 12 meczów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy