Lech Poznań: Mikael Ishak na radarach dwóch klubów

Lech Poznań: Mikael Ishak na radarach dwóch klubów fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Meczyki.pl

Mikael Ishak znalazł się na celowniku Mainz i Unionu Berlin, o czym informuje portal „Meczyki.pl”.

Pomimo przeciętnej postawy w ostatnich kilku tygodniach, piłkarze Lecha Poznań nadal są niezwykle rozchwytywani na rynku transferowym. Wczoraj pisaliśmy o ewentualnej przeprowadzce do Bundesligi Tymoteusza Puchacza.

Okazuje się, że 22-latek to nie jedyny zawodnik, który w lecie może trafić do ligi niemieckiej. Tak przynajmniej twierdzi Tomasz Włodarczyk z portalu „Meczyki.pl”. Jego zdaniem podobny kierunek może obrać też Mikael Ishak.

Szwed, który niedawno zmagał się z kontuzją, ma za sobą świetną rundę jesienną. Imponował on skutecznością nie tylko w Ekstraklasie, ale też w europejskich pucharach, co przykuło uwagę zamożniejszych ekip.

Zdaniem wspomnianego medium chęć pozyskania napastnika przejawiają takie podmioty jak Union Berlin oraz Mainz. W Poznaniu zresztą potwierdzili zainteresowanie ze strony przedstawicieli Bundesligi, ale dodano jednocześnie, że nie jest on na sprzedaż.

Na razie nie wiadomo jednak, czy to nastawienie nie zmieni się do lata. Wpływ na to może mieć sytuacja finansowa klubu, która wynika z wyniku sportowego. Jeśli „Kolejorz” nie zakwalifikuje się do europejskich pucharów, to rzeczywiście może dojść do niemałej wyprzedaży.

Jak zaznacza źródło informacji, w Ekstraklasie nie ma piłkarzy nie na sprzedaż. Podobnie sprawy mają się w przypadku Ishaka. Jeśli zatem do klubu spłynie oferta na poziomie dwóch milionów euro, to działacze Lecha na pewno ją rozpatrzą.

W razie przeprowadzki do Bundesligi będzie to dla 28-latka powrót na niemieckie boiska. W przeszłości miał on bowiem okazję przywdziewać trykoty takich ekip jak FC Köln oraz FC Nürnberg.

Urodzony w Sztokholmie atakujący rozegrał w trwającym sezonie łącznie 28 spotkań. Jego dorobek to siedemnaście bramek i jedna asysta.

Kontrakt wiąże go natomiast z „Kolejorzem” do 30 czerwca 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy