Lech Poznań wypożyczył utalentowanego defensora [OFICJALNIE]

Lech Poznań wypożyczył utalentowanego defensora [OFICJALNIE]
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Lech Poznań

Lech Poznań poinformował o wypożyczeniu do Sandecji Nowy Sącz Krystiana Palacza.

Krystian Palacz to utalentowany lewy defensor, który do tej pory rozegrał w pierwszym zespole Lecha Poznań raptem trzy spotkania. Konkurencja jest duża i dlatego doświadczenie mógł zdobywać głównie w drugoligowych rezerwach mistrza Polski.

W klubie uznano jednak, że dobrym rozwiązaniem dla rozwoju zawodnika będzie wypożyczenie szczebel wyżej.

Poszukiwania trwały kilka tygodni i ostatecznie zakończyły się sukcesem, bo we wtorkowe popołudnie poinformowano o przenosinach Palacza do Sandecji Nowy Sącz.

19-latek trafił na zaplecze Ekstraklasy w ramach transferu czasowego. Porozumienie, które zawarły strony, będzie ważne do 30 czerwca 2024 roku i brak w nim opcji wykupu.

- To wypożyczenie to dla Krystiana Palacza naturalny krok po udanej rundzie w naszym drugim zespole. Przed nim nowe wyzwania, z jakimi wiąże się rywalizacja w pierwszej lidze. Liczymy, że nim sprosta i wróci do nas jako lepszy zawodnik - twierdzi przedstawiciel pionu sportowego akademii Lecha Poznań Zbigniew Zakrzewski.

Lewy defensor będzie rywalizował o miejsce w składzie z Kamilem Słabym.

Palacz rozegrał w tym sezonie łącznie dla rezerw mistrza Polski 19 meczów, a w nich strzelił trzy bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy