Lech Poznań z jeszcze jednym reprezentantem Polski? Dziennikarz proponuje. „Widziałbym go”

2023-03-27 13:31:05; Aktualizacja: 1 rok temu
Lech Poznań z jeszcze jednym reprezentantem Polski? Dziennikarz proponuje. „Widziałbym go” Fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: International Level

Lech Poznań ma swoich dwóch przedstawicieli w reprezentacji Polski, a powinien mieć kogoś jeszcze? Takiego zdania jest Mateusz Rokuszewski, który stwierdził w programie „International Level”, że na powołanie zasłużył również Radosław Murawski.

Lech Poznań to rewelacja sezonu, jeśli chodzi o europejskie puchary. Ekipa, za której wyniki odpowiada John van den Brom, zapewniła sobie awans do 1/4 finału Ligi Konferencji Europy, gdzie zmierzy się z Fiorentiną.

Do starcia dojdzie po przerwie reprezentacyjnej.

Na razie niektórzy gracze „Kolejorza” przebywają na zgrupowaniach swoich drużyn narodowych. Dwuosobową grupą Lech może pochwalić się w ekipie Fernando Santosa, bo „Biało-czerwonych” barw bronią Bartosz Salamon oraz Michał Skóraś.

Okazuje się jednak, że według niektórych dziennikarzy mistrz Polski mógłby mieć jeszcze bardziej pokaźną grupę w reprezentacji Polski. Mateusz Rokuszewski przyznał w programie „International Level”, że jego zdaniem portugalski selekcjoner powinien zwrócić uwagę na Radosława Murawskiego.

- Ja widziałbym w reprezentacji Polski Radosława Murawskiego. Zainspirowali mnie do tego Czesi, którzy potrafią wystawić piłkarzy ze swojej ligi i to kosztem graczy z klubów zagranicznych - stwierdził.

- To nie jest tak, że Murawski gra równo w każdym kolejnym spotkaniu, ale występuje przecież regularnie w Europie. Liga Konferencji Europy zweryfikowała go pozytywnie - dodał.

Radosław Murawski od początku tego sezonu rozegrał 38 meczów, a jego dorobek to gol i asysta.