Legenda Olympique’u Lyon na ratunek drużynie. Piłkarze są na tak

Legenda Olympique’u Lyon na ratunek drużynie. Piłkarze są na tak fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L’Équipe

Olympique Lyon szuka trenera, a zawodnicy liczą, że zatrudniony zostanie Bruno Génésio. Co o tym pomyśle sądzi sam zainteresowany? O tym pisze „L’Équipe”.

„Les Gones” w ciągu dnia zwolnili Fabio Grosso i powierzyli tymczasowo losy drużyny Pierre’owi Sage’owi. Trwają już jednak poszukiwania godnego następcy.

Nim doszło do rozstania z Włochem, pojawiły się głosy, że szatnia bardzo chciałaby powrotu szkoleniowca, który w przeszłości współpracował z klubem nieprzerwanie przed dwanaście lat.

Bruno Génésio, bo o niego chodzi, najpierw piastował stanowisko skauta, potem asystenta trenera drużyny rezerw, aż w końcu sam przejął drugi zespół.

Lato 2011 roku przyniosło posadę asystenta, ale już pierwszej ekipy. Od końcówki grudnia 2015 do lipca 2019 roku Francuz odpowiadał za wyniki jako główny szkoleniowiec.

57-latka znają osobiście Alexandre Lacazette, Anthony Lopes oraz Corentin Tolisso. Podczas jego pobytu w ekipie znad Rodanu przewijał się również Ryan Cherki.

Ta czwórka z pewnością mocno lobbuje w sprawie zatrudnienia będącego od jedenastu dni na bezrobociu stratega.

Jak na ten pomysł zapatruje się Francuz?

„L’Équipe” donosi, że pomimo niedawnego zakończenia pracy w Stade Rennais, Génésio jest zwarty i gotowy, wobec czego potencjalna oferta może jak najbardziej zostać przyjęta.

W tej chwili sternicy OL nie chcą podejmować pochopnej decyzji i dają sobie czas na zastanowienie.

Zespół znajduje się w trudnej sytuacji, gdyż to właśnie on zamyka tabelę Ligue 1.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy