Legia Warszawa i Raków Częstochowa z rządowymi dotacjami z „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej” [OFICJALNIE]

Legia Warszawa i Raków Częstochowa z rządowymi dotacjami z „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej” [OFICJALNIE] fot. Rafal Rusek / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: MSiT

Ministerstwo Sportu i Turystyki dokonało wstępnego podziału ponad 114 milionów złotych z „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022” pomiędzy kluby rywalizującej w Ekstraklasie oraz I lidze.

Zespoły występujące w dwóch najwyższych klasach rozgrywkowych w Polsce zostały zaproszone do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Każdy z nich w ramach „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022” mógł sięgnąć po dotację na zrealizowanie kluczowych dla siebie projektów.

- Wsparciem objęta zostanie w szczególności baza szkoleniowo-treningowa, niezbędne zaplecza oraz obiekty o charakterze badawczo-rozwojowym w obszarze piłki nożnej. Zapewnienie nowoczesnej oraz odpowiadającej najwyższym standardom infrastruktury sportowej, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, ma służyć podnoszeniu ogólnego poziomu piłki nożnej w Polsce - powiedział minister Kamil Bortniczuk.

I tak państwowy organ zakwalifikował wstępnie do rozdysponowania ponad 114 milionów złotych aż 29 inwestycji - piętnaście z Ekstraklasy oraz czternaście z I ligi.

Na największy zastrzyk gotówki spośród ekip rywalizujących w elicie mogą liczyć - Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław oraz Warta Poznań.

„Miedziowi” zostali zakwalifikowani do otrzymania dziesięciu milionów złotych na budowę Stadionu Górniczego (łączny koszt - nieco ponad 23,6 miliona złotych).

Drugi z zespołów dostanie najprawdopodobniej identyczną sumę na Wrocławskie Centrum Sportu (łączny koszt - blisko 18,7 miliona złotych) na budowę zadaszonego boiska piłkarskiego wraz z budynkiem szatniowo-technicznym.

Z kolei „Zieloni” zgarną nieco ponad 8,2 miliona złotych na modernizacja infrastruktury obiektów wielofunkcyjnych (łączny koszt - 14,5 miliona euro).

Na otrzymanie dotacji mogą też liczyć dwie obecnie najlepsze ekipy w kraju - Raków Częstochowa i Legia Warszawa - po siedem milionów euro odpowiednio na budowę pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej z nawierzchnią sztuczną (łączny koszt - blisko 12,3 miliona złotych) oraz modernizację infrastruktury akademii piłkarskiej (łączny koszt - nieco ponad 12,5 miliona złotych).

Z grona pierwszoligowców największe dotacje w wysokości trzech milionów złotych zgarną Puszcza Niepołomice i Chojniczanka Chojnice na budowę boiska przy ulicy Kusocińskiego (łączny koszt - blisko 5,3 miliona złotych) oraz rozbudowę kompleksu sportowo-treningowego BNN Modrak (łączny koszt - nieco ponad 5,1 miliona złotych).

Pełna lista projektów zakwalifikowany do otrzymania dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki jest dostępna na stronie rządowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy