Legia Warszawa: Kosta Runjaić przed meczem z Piastem Gliwice. „Te rzeczy można od nich podpatrzeć”

Legia Warszawa: Kosta Runjaić przed meczem z Piastem Gliwice. „Te rzeczy można od nich podpatrzeć” fot. Tomasz Folta / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Legia Warszawa

Trener Legii Warszawa Kosta Runjaić wziął udział w konferencji prasowej poprzedzającej rywalizację przeciwko Piastowi Gliwice.

Legia Warszawa od początku tego sezonu prezentuje się raczej w kratkę, bo najpierw zremisowała z Koroną Kielce, następnie pokonała Zagłębie Lubin, by ostatnio ulec ekipie Cracovii.

Teraz przed podopiecznymi Kosty Runjaicia kolejne wyzwanie, a tym razem naprzeciwko stanie drużyna Piasta Gliwice.

Przed startem tej rywalizacji odbyła się konferencja prasowa, którą uświetnił swoim udziałem wspomniany niemiecki trener.

- Piast źle rozpoczął sezon. W zeszłym sezonie zajęli wyższą pozycję w tabeli niż Legia. Pamiętajmy, że jutro na ławce trenerskiej Piasta zasiądzie Waldemar Fornalik. Bardzo cenię tego szkoleniowca. Ma ogromne doświadczenie. Od Piasta można wiele rzeczy podpatrzeć. Przede wszystkim spokój, na którego bazie ten klub jest prowadzony. Na końcu sezonu udaje im się zrealizować zamierzony wynik. Mają także dobrą rękę do transferów.

W ostatnim czasie zespół z Gliwic był dla Legii niewygodnym przeciwnikiem.

- W ciągu ostatnich lat Legia miała sporo problemów w konfrontacjach z Piastem. Jestem jednak optymistycznie nastawiony w kontekście jutrzejszego spotkania. Spodziewam się dominacji i lepszej postawy niż miało to miejsce w meczu w Krakowie. Musimy szybciej grać piłką, lepiej nią operować, zwłaszcza na skrzydłach. Musimy również być skuteczniejsi przy fazie finalizacji pod bramką rywali, a przy tym nie możemy zaniedbywać podstaw – solidna obrona, brak obawy przed pojedynkami i wzajemne wsparcie - dodał.

Początek piątkowej rywalizacji pomiędzy Legią Warszawa a Piastem Gliwice o 20:30.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?! Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?! 55-letni Kazu Miura finalizuje zagraniczny transfer. Chce ponownie zagrać w Europie 55-letni Kazu Miura finalizuje zagraniczny transfer. Chce ponownie zagrać w Europie OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie Hansiego Flicka po nieudanych Mistrzostwach Świata reprezentacji Niemiec OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie Hansiego Flicka po nieudanych Mistrzostwach Świata reprezentacji Niemiec Kamil Glik: To najwyższe skurw******** z możliwych Kamil Glik: To najwyższe skurw******** z możliwych Wisła Kraków bardzo blisko pozyskania pomocnika. Radosław Sobolewski potwierdza Wisła Kraków bardzo blisko pozyskania pomocnika. Radosław Sobolewski potwierdza Otoczenie Sofyana Amrabata rozmawiało już z menedżerem giganta Otoczenie Sofyana Amrabata rozmawiało już z menedżerem giganta Cristiano Ronaldo z jasnym planem na przyszłość?! Cristiano Ronaldo z jasnym planem na przyszłość?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy