Legia Warszawa: Marek Gołębiewski przed meczem z Leicester City. „Trzeba gryźć trawę, walczyć w każdym meczu”

Legia Warszawa: Marek Gołębiewski przed meczem z Leicester City. „Trzeba gryźć trawę, walczyć w każdym meczu” fot. FotoPyK
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Legia.net

Marek Gołębiewski wierzy w zwycięstwo swojej drużyny. Legia Warszawa zmierzy się w czwartek z Leicester City. To spotkanie zadecyduje o losach awansu do fazy pucharowej Ligi Europy.

Pomimo tragicznej formy, sytuacja Legii Warszawa w tabeli Ligi Europy nie wygląda źle. Wciąż ma ona duże szanse, by na wiosnę zagrać w fazie pucharowej. By tak się stało, potrzebne jest jeszcze przynajmniej jedno zwycięstwo. W czwartek Legię czeka wyjazd do Anglii i spotkanie z Leicester City. Pierwszy mecz między tymi zespołami zakończył się zaskakującą wygraną polskiego zespołu.

Trener Marek Gołębiewski mówił na konferencji o planach dotyczących najbliższego starcia. Kwestię awansu „Legioniści” mają wyłącznie w swoich nogach.

- Wygrana Spartaka z Napoli ma dla nas jakieś znaczenie, ale – tak naprawdę – wszystko zależy od nas. Jutrzejsze spotkanie jest bardzo ważne, w kontekście tego, aby ułożyć już tabelę i awansować. Jeżeli tak się nie wydarzy, to spotkanie z Rosjanami będzie decydujące.

- Legia Warszawa gra troszkę inaczej w Lidze Europy, a inaczej – w lidze. Co prawda, w ekstraklasie nie zawsze wychodziło nam to tak, jak byśmy chcieli. Jesteśmy już bardzo bliscy jednego systemu. Myślę, że jutro zagramy w docelowym ustawieniu, w którym będziemy chcieli występować w lidze i europejskim pucharze. Trzymamy się jednego systemu, dlatego nie mogę też zdradzać zbyt wielu szczegółów przed spotkaniem w Leicester.

W ostatniej kolejce Legia Warszawa zmierzy się z pierwszym Spartakiem Moskwa. W przypadku zwycięstwa, zagwarantuje sobie udział w kolejnej fazie turnieju.

Marek Gołębiewski ocenił również swoją dotychczasową karierę przy Łazienkowskiej. W piątek będzie świętował pierwszą miesięcznicę w roli szkoleniowca Legii Warszawa.

- Już od pewnego czasu staramy się wyjść z mentalnego dołka. Myślę, że w spotkaniu z Górnikiem w Zabrzu, szczególnie w drugiej połowie, była widoczna poprawa. Chłopaki bardzo mocno ruszyli, byliśmy bliscy zdobycia punktu. Sądzę, iż najlepiej wpłynęłaby na nas wygrana – czy jutro, czy w Ekstraklasie. Wiadomo, że potrzebujemy zwycięstwa. Trzeba gryźć trawę, walczyć w każdym meczu. Wtedy mental na pewno pójdzie w górę.

- Nadal jestem entuzjastą, ale wyniki w lidze na pewno mnie nie bronią – przegraliśmy wszystkie trzy mecze. Jedyne zwycięstwo, które odnieśliśmy, to w Pucharze Polski. Taka jest praca trenera – szukamy optymalnego zestawienia i doboru zawodników. Widać było, że w drugiej części gry w Zabrzu, po kilku zmianach i modyfikacji systemu, drużyna zaczęła lepiej funkcjonować. Cały czas, jeżeli będę miał okazję współpracować z tymi piłkarzami, będę robił wszystko, aby zespół się podniósł. To moje zadanie.

Legia Warszawa po czterech rozegranych meczach w Lidze Europy zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Do liderującego Spartaka Moskwa traci zaledwie punkt.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Szymon Marciniak poprowadzi mecze na mundialu. Historyczna decyzja FIFA OFICJALNIE: Szymon Marciniak poprowadzi mecze na mundialu. Historyczna decyzja FIFA Jesús Imaz o krok od transferu w ramach Ekstraklasy Jesús Imaz o krok od transferu w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Lukas Podolski zdecydował! OFICJALNIE: Lukas Podolski zdecydował! OFICJALNIE: Martin Kobylański w historycznym niemieckim klubie OFICJALNIE: Martin Kobylański w historycznym niemieckim klubie Kasper Schmeichel odejdzie z Leicester City?! Angielski klub wytypował już jego następcę - trzeba się wykosztować! Kasper Schmeichel odejdzie z Leicester City?! Angielski klub wytypował już jego następcę - trzeba się wykosztować! Marcos Antônio odchodzi z Szachtara Donieck. Zagra w Serie A Marcos Antônio odchodzi z Szachtara Donieck. Zagra w Serie A Sadio Mané z dwoma hitowymi opcjami transferowymi. Wyrósł faworyt Sadio Mané z dwoma hitowymi opcjami transferowymi. Wyrósł faworyt

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy