Legia Warszawa nie zgadza się na zbiorową odpowiedzialność. OFICJALNIE: Odwołanie od decyzji Komisji Ligi

Legia Warszawa nie zgadza się na zbiorową odpowiedzialność. OFICJALNIE: Odwołanie od decyzji Komisji Ligi fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Legia Warszawa

W ubiegłą środę Legia Warszawa została ukarana za obraźliwe transparenty wywieszone podczas meczu ligowego z ŁKS-em Łódź. Teraz „Wojskowi” poinformowali o niezwłocznym odwołaniu się od tej decyzji.

Nie tak dawno do drużyny rezerw Legii dołączył Jakub Kisiel, który wcześniej związany był z Polonią Warszawa. W międzyczasie pojawiły się doniesienia o możliwym pozyskaniu przez „Czarne Koszule” nowego inwestora, który mógłby uratować niegdyś jeden z największych klubów w Polsce.

To nie do końca spodobało się kibicom „Wojskowych”, którzy dali znać co o tym myślą podczas niedzielnej potyczki z ŁKS Łódź, wywieszając obraźliwe transparenty.

W efekcie Legię Warszawa spotkała sowita kara w postaci 50 tysięcy złotych grzywny i zakazu wejścia na najbliższe spotkanie w Warszawie dla wszystkich osób przebywających nie tak dawno na Trybunie Północnej (tam zlokalizowane zostały wspomniane transparenty). Na to nie godzą władze klubu, które po otrzymaniu uzasadnienia decyzji Komisji Ligi zapowiedziały odwołanie.

„Po pierwsze nie zgadzamy z karaniem Klubu za działania, których nie autoryzuje, nie akceptuje i na które nie ma realnego wpływu, szczególnie że są to działania uderzające pośrednio lub bezpośrednio w Legię i jej wizerunek. Po drugie nie zgadzamy się na wprowadzanie odpowiedzialności zbiorowej, dotyczącej ponad 7 tys. kibiców, z których absolutna większość nie miała nic wspólnego z wywieszonymi transparentami. Decyzje Komisji Ligii uznajemy za niezrozumiałą, niesprawiedliwą i bezprecedensową. Karanie tysięcy kibiców za działania kilku osób nie ma żadnego charakteru profilaktycznego, skutkuje protestami, konfliktem i jest sprzeczne z zasadami oraz celami jakimi powinna się kierować Komisja. Tak samo oceniamy analogiczną decyzję Komisji dotyczącą Arki Gdynia.

Liczymy, że NKO PZPN, która zgodnie z obowiązującymi przepisami będzie rozpatrywać złożone odwołanie, skorzysta z możliwości zmiany niesprawiedliwej i niezgodnej z duchem sportu decyzji Komisji Ligi” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez „Wojskowych”.

Jednocześnie warszawiacy podkreślili, że po zakończeniu starcia z łodzianami wydane zostały cztery zakazy stadionowe, a materiał wideo z monitoringu przekazano policji. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy