Legia Warszawa poluje na napastnika

Legia Warszawa poluje na napastnika
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Topsport.bg

Jak informuje serwis internetowy Topsport.bg, Legia Warszawa wybiera się na łowy do Bułgarii. Wysłannik „Wojskowych” w przyszłym miesiącu ma zjawić się na meczu Lewskiego Sofia z Łudogorcem Razgrad, aby obserwować grę napastników obu ekip.

Już piątego czerwca dojdzie do zaległego meczu bułgarskiej ekstraklasy, w którym wicelider podejmie lidera tabeli. Podczas tego starcia obecny będzie skaut trzynastokrotnych mistrzów Polski.

Uwagę Legii Warszawa przykuwa Jakub Świerczok, jednak 27-latek stanowi jedynie alternatywę dla Nigela Roberthy. Młodszy o pięć lat od naszego rodaka atakujący urodzony w Holandii, lecz posiadający również obywatelstwo Curaçao, to jedna z rewelacji tamtejszych rozgrywek.

Sprowadzony ubiegłego lata za 850 tysięcy euro lewonożny zawodnik w 14 spotkaniach strzelił dziewięć goli oraz zanotował dwie asysty i, jak donosi serwis internetowy Topsport.bg, „Wojskowi” mieli oglądać jego grę już kilkukrotnie. Mało tego, zimną zgłosili gotowość przeprowadzenia transferu z udziałem Roberthy, lecz władze Lewskiego Sofia odmówili jego sprzedaży.

Aktualnie bułgarska ekipa nie znajduje się w najlepszej sytuacji finansowej, zatem w niedalekiej przyszłości może ona wyrazić zgodę na odejście swojego napastnika, stąd m.in. planowana wizyta wysłannika Legii Warszawa.

Przy okazji obserwowany ma być Świerczok, który toczy trudny bój o pierwszy skład z Claudiu Keșerü i niewykluczone, że po zakończeniu sezonu zmieni klub, a jedną z opcji może być powrót do ojczyzny. Łączny dorobek Polaka, licząc rozgrywki krajowe i europejskie, to 30 meczów, jedenaście trafień oraz cztery kluczowe podania.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas Dwa kluby w walce o Szymona Żurkowskiego Dwa kluby w walce o Szymona Żurkowskiego Wisła Kraków: Polski napastnik może trafić do „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Polski napastnik może trafić do „Białej Gwiazdy” OFICJALNIE: Bartłomiej Drągowski w końcu związał się z nowym klubem OFICJALNIE: Bartłomiej Drągowski w końcu związał się z nowym klubem Drugi klub z Ekstraklasy pyta o Carlitosa Drugi klub z Ekstraklasy pyta o Carlitosa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy