Legia Warszawa poluje na napastnika

Legia Warszawa poluje na napastnika
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Topsport.bg

Jak informuje serwis internetowy Topsport.bg, Legia Warszawa wybiera się na łowy do Bułgarii. Wysłannik „Wojskowych” w przyszłym miesiącu ma zjawić się na meczu Lewskiego Sofia z Łudogorcem Razgrad, aby obserwować grę napastników obu ekip.

Już piątego czerwca dojdzie do zaległego meczu bułgarskiej ekstraklasy, w którym wicelider podejmie lidera tabeli. Podczas tego starcia obecny będzie skaut trzynastokrotnych mistrzów Polski.

Uwagę Legii Warszawa przykuwa Jakub Świerczok, jednak 27-latek stanowi jedynie alternatywę dla Nigela Roberthy. Młodszy o pięć lat od naszego rodaka atakujący urodzony w Holandii, lecz posiadający również obywatelstwo Curaçao, to jedna z rewelacji tamtejszych rozgrywek.

Sprowadzony ubiegłego lata za 850 tysięcy euro lewonożny zawodnik w 14 spotkaniach strzelił dziewięć goli oraz zanotował dwie asysty i, jak donosi serwis internetowy Topsport.bg, „Wojskowi” mieli oglądać jego grę już kilkukrotnie. Mało tego, zimną zgłosili gotowość przeprowadzenia transferu z udziałem Roberthy, lecz władze Lewskiego Sofia odmówili jego sprzedaży.

Aktualnie bułgarska ekipa nie znajduje się w najlepszej sytuacji finansowej, zatem w niedalekiej przyszłości może ona wyrazić zgodę na odejście swojego napastnika, stąd m.in. planowana wizyta wysłannika Legii Warszawa.

Przy okazji obserwowany ma być Świerczok, który toczy trudny bój o pierwszy skład z Claudiu Keșerü i niewykluczone, że po zakończeniu sezonu zmieni klub, a jedną z opcji może być powrót do ojczyzny. Łączny dorobek Polaka, licząc rozgrywki krajowe i europejskie, to 30 meczów, jedenaście trafień oraz cztery kluczowe podania.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy