Legia Warszawa poznała oczekiwania Óscara Estupiñána. Musiałby zarabiać najlepiej w Ekstraklasie

Legia Warszawa poznała oczekiwania Óscara Estupiñána. Musiałby zarabiać najlepiej w Ekstraklasie fot. MB Media/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Legia Warszawa nie znajduje się w najlepszej pozycji do zgarnięcia na zasadzie wolnego transferu Óscara Estupiñána i to nie tylko ze względu na dużą konkurencję w walce o jego względy, ale także wysokie wymagania kolumbijskiego napastnika.

Ekipa z Łazienkowskiej rozgląda się na rynku za interesującymi zawodnikami z wygasającymi kontraktami, bo nie może sobie pozwolić na realizację gotówkowych transferów po zakończeniu obecnego sezonu poza strefą uprawniającą do startu w europejskich pucharach.

Przedstawiciele „Wojskowych” są bliscy dopięcia na tym polu dwóch transakcji związanych z pozyskaniem Pedro Tiby z Lecha Poznań oraz Blaža Kramera z FC Zürich i z wielką chęcią dołączyliby do tej trójki Óscara Estupiñána z Vitória SC.

Kolumbijski snajper ma za sobą rewelacyjny sezon na portugalskich boiskach za sprawą zakończenia krajowych rozgrywek z dorobkiem piętnastu strzelonych goli w 28 rozegranych meczach. Co w obliczu wygasającego kontraktu powoduje, że cieszy się on zainteresowaniem mocniejszych marek od Legii Warszawa w postaci Bragi czy PSV Eindhoven.

Konkurowanie o względy 25-letniego piłkarza z europejskimi zespołami nie jest jednak jedynym problemem zespołu ze stolicy. Przekonuje o tym Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty”, który uważa, że drużyna z Łazienkowskiej musiałaby pobić rekord płacowy Ekstraklasy, by w ogóle liczyć na nawiązanie współpracy z Estupiñánem.

Środkowy napastnik oczekuje bowiem zarobków w nowym klubie na poziomie miliona euro netto rocznie. „Wojskowi” nie dysponują takimi funduszami i raczej wycofają się definitywnie z obserwowania sytuacji Kolumbijczyka, żeby skupić się na bardziej realnych do zrealizowania celach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy