Legia Warszawa poznała oczekiwania Óscara Estupiñána. Musiałby zarabiać najlepiej w Ekstraklasie

Legia Warszawa poznała oczekiwania Óscara Estupiñána. Musiałby zarabiać najlepiej w Ekstraklasie fot. MB Media/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Legia Warszawa nie znajduje się w najlepszej pozycji do zgarnięcia na zasadzie wolnego transferu Óscara Estupiñána i to nie tylko ze względu na dużą konkurencję w walce o jego względy, ale także wysokie wymagania kolumbijskiego napastnika.

Ekipa z Łazienkowskiej rozgląda się na rynku za interesującymi zawodnikami z wygasającymi kontraktami, bo nie może sobie pozwolić na realizację gotówkowych transferów po zakończeniu obecnego sezonu poza strefą uprawniającą do startu w europejskich pucharach.

Przedstawiciele „Wojskowych” są bliscy dopięcia na tym polu dwóch transakcji związanych z pozyskaniem Pedro Tiby z Lecha Poznań oraz Blaža Kramera z FC Zürich i z wielką chęcią dołączyliby do tej trójki Óscara Estupiñána z Vitória SC.

Kolumbijski snajper ma za sobą rewelacyjny sezon na portugalskich boiskach za sprawą zakończenia krajowych rozgrywek z dorobkiem piętnastu strzelonych goli w 28 rozegranych meczach. Co w obliczu wygasającego kontraktu powoduje, że cieszy się on zainteresowaniem mocniejszych marek od Legii Warszawa w postaci Bragi czy PSV Eindhoven.

Konkurowanie o względy 25-letniego piłkarza z europejskimi zespołami nie jest jednak jedynym problemem zespołu ze stolicy. Przekonuje o tym Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty”, który uważa, że drużyna z Łazienkowskiej musiałaby pobić rekord płacowy Ekstraklasy, by w ogóle liczyć na nawiązanie współpracy z Estupiñánem.

Środkowy napastnik oczekuje bowiem zarobków w nowym klubie na poziomie miliona euro netto rocznie. „Wojskowi” nie dysponują takimi funduszami i raczej wycofają się definitywnie z obserwowania sytuacji Kolumbijczyka, żeby skupić się na bardziej realnych do zrealizowania celach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...” Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy