Legia Warszawa: Tomáš Pekhart nadal wierzy. „Tylko w ten sposób możemy dogonić Raków Częstochowa”

Legia Warszawa: Tomáš Pekhart nadal wierzy. „Tylko w ten sposób możemy dogonić Raków Częstochowa” fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Przegląd Sportowy

Legia Warszawa plasuje się w tabeli Ekstraklasy na drugim miejscu, ale zdaniem Tomáša Pekharta nadal ma szansę na mistrzostwo Polski. W jaki sposób dogonić Raków Częstochowa? O tym Czech opowiedział w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Legia Warszawa plasuje się obecnie w tabeli Ekstraklasy na drugim miejscu i ma dziewięć punktów straty do pierwszego Rakowa Częstochowa.

Obie te ekipy zagrają ze sobą po przerwie reprezentacyjnej i spotkanie to może być bardzo istotne w kontekście mistrzostwa Polski. Dojdzie do niego przy Łazienkowskiej 1 kwietnia.

Czy „Wojskowi” mają jeszcze jakiekolwiek szanse na dogonienie podopiecznych Marka Papszuna? O tym w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” opowiadał atakujący Legii Tomáš Pekhart.

- Spróbujemy jeszcze dogonić prowadzący w tabeli Raków, choć mamy świadomość, że musimy w zasadzie wygrać wszystkie pozostałe mecze - przyznaje.

Przy okazji Czech wypowiedział się też na temat zbliżającego się starcia reprezentacji Polski z jego nacją.

- Wasza drużyna jest bardzo mocna, oparta na zawodnikach z naprawdę dużych klubów. Ciekawi mnie, jak poprowadzi ją Fernando Santos. Wybranie go na trenera to bardzo ciekawy ruch, bo ten człowiek dużo osiągnął.

- Jeżeli nasi najważniejsi zawodnicy będą w dobrej formie, czeka nas bardzo ciekawy mecz. Siłą kadry czeskiej jest zespołowość. Mamy kilku zawodników z najmocniejszych lig i dużo graczy ze Sparty Praga oraz Slavii, którzy występują razem w klubie, co przekłada się na grę w reprezentacji - zakończył.

Od momentu powrotu na Łazienkowską Tomáš Pekhart rozegrał osiem meczów, a jego dorobek to cztery gole oraz jedna asysta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy