Legia Warszawa traci obrońcę. Wypada z gry na kilka tygodni [OFICJALNIE]
2024-04-04 16:31:56; Aktualizacja: 1 rok temu![Legia Warszawa traci obrońcę. Wypada z gry na kilka tygodni [OFICJALNIE]](img/photos/95872/1500xauto/legia-warszawa.jpg)
W najbliższych tygodniach trener Legii Warszawa Kosta Runjaić nie będzie mógł skorzystać z usług Marco Burcha. Defensor doznał kontuzji.
Szwajcar przyszedł na stadiony przy ulicy Łazienkowskiej we wrześniu ubiegłego roku z rodzimego FC Luzern. W zespole ze stolicy naszego kraju przegrywa jednak do tej pory rywalizację o wyjściowy skład.
Zwykle przesiaduje spotkania na ławce rezerwowych. Swój ostatni występ w pierwszej drużynie „Legionistów” odnotował 2 marca przeciwko Pogoni Szczecin. Wówczas rozegrał pełne 90 minut, a konfrontacja zakończyła się remisem 1:1.
Był to łącznie dopiero jego ósmy mecz w barwach warszawskiej ekipy. W najbliższym czasie nie będzie mógł liczyć na poprawę tego dorobku.Popularne
Burch doznał bowiem uszkodzenia mięśnia grupy kulszowo-goleniowej, o czym poinformował klub. Kontuzja, której nabawił się podczas pucharowej rywalizacji rezerw Legii ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki w ramach ćwierćfinału Okręgowego Pucharu Polski, wymusi na nim kilkutygodniową pauzę.
Marco Burch doznał uszkodzenia mięśnia grupy kulszowo-goleniowej. Przerwa w treningach obrońcy potrwa kilka tygodni.
— Legia Warszawa 🏆 (@LegiaWarszawa) April 4, 2024
Marco, wracaj do zdrowia! pic.twitter.com/vojRhrskSS
Tym samym można wywnioskować, że obrońca wróci na końcowe spotkania bieżącego sezonu lub nawet nie będzie mu już dane zagrać w obecnej kampanii.
W ostatniej kolejce, którą zaplanowano na 25 maja, Legia Warszawa podejmie na własnym obiekcie Zagłębie Lubin.
Podopieczni Kosty Runjaicia zajmują aktualnie piąte miejsce w tabeli Ekstraklasy. Ich strata do liderującej Jagiellonii Białystok wynosi na ten moment siedem punktów. W niedzielę może ona stopnieć do zaledwie czterech „oczek”, ponieważ oba zespoły czeka bezpośrednie starcie. Początek zawodów o godzinie 17:30.

![Transfery - Relacja na żywo z ostatniego dnia okna transferowego [DEADLINE DAY - Zima 2026]](img/photos/115155/170x113/deadline-02022026.jpg)








![Wisła Kraków zwycięska na inaugurację I ligi. Zespół Łukasza Piszczka pozostaje w strefie spadkowej [WIDEO]](img/photos/114685/170x113/kacper-duda-angel-rodado-maciej-kuziemka.jpg)


![Beşiktaş zwieńczył zimowy Deadline Day 2026 transferem 90-krotnego reprezentanta kraju [OFICJALNIE]](img/photos/87645/170x113/besiktas.jpg)




![Wisła Kraków zwycięska na inaugurację I ligi. Zespół Łukasza Piszczka pozostaje w strefie spadkowej [WIDEO]](img/photos/114685/90x60/kacper-duda-angel-rodado-maciej-kuziemka.jpg)


![Beşiktaş zwieńczył zimowy Deadline Day 2026 transferem 90-krotnego reprezentanta kraju [OFICJALNIE]](img/photos/87645/90x60/besiktas.jpg)






