Lewandowski czeka na zabieg. Nowe informacje!

Lewandowski czeka na zabieg. Nowe informacje! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Przegląd Sportowy

Robert Lewandowski planuje poddać się operacji pachwin i szuka najbardziej optymalnego dla siebie terminu na przeprowadzenie zabiegu.

Mateusz Borek przyznał w trakcie programu „Cafe Futbol”, że kapitan reprezentacji Polski przejdzie najprawdopodobniej w najbliższym czasie mały zabieg.

Dziennikarz nie podał więcej szczegółów na ten temat, ale dotarł do nich „Przegląd Sportowy”, który poinformował, że środkowy napastnik zmaga się od dłuższego czasu z przepukliną pachwinową.

31-latek na obecnym etapie rozwoju tej dolegliwości nie narzeka na żaden poważniejszy ból, ale ten może się później nasilić i powodować również pewien dyskomfort. Z tego też powodu Robert Lewandowski woli dmuchać na zimne i pozbyć się problemu, zanim ten stanie się uciążliwy, dlatego też szuka idealnego terminu na przeprowadzenie drobnej operacji, która wykluczy go z treningów na około dwa tygodnie.

Doświadczony zawodnik skontaktował się już w tej sprawie ze sztabem szkoleniowym reprezentacji w celu omówienia ewentualnego pójścia pod nóż w trakcie listopadowej przerwy na mecze kadry.

„Biało-Czerwoni” mają już zapewniony awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy i z tego też powodu obecność gracza Bayernu Monachium na zgrupowaniu nie wydaje się konieczna. Tak jest jednak tylko w teorii, ponieważ reprezentacja Polski wciąż walczy o miejsce w pierwszym koszyku przed losowaniem fazy grupowej Euro 2020 i jeżeli chce się w nim znaleźć, to musi osiągnąć dobre wyniki w pojedynkach przeciwko Izraelowi (16 listopada o godz. 20:45) i Słowenii (19 listopada o godz. 20:45), a o to może być trudno bez Lewandowskiego, dlatego napastnik może wziąć pod uwagę też termin grudniowy.

W tym miesiącu „Bawarczycy” wybiegną na boisko po raz ostatni 21 grudnia na mecz z Wolfsburgiem i wznowią ligowe zmagania dopiero 18 stycznia od starcia z Herthą. Przerwa pomiędzy oboma spotkaniami jest wystarczająco długa do tego, aby 31-latek mógł poddać się drobnemu zabiegowi, ale wtedy musiałby opuścić przygotowania do drugiej części sezonu. Doświadczony napastnik mógłby zrezygnować z udziału w ostatnich tegorocznych pojedynkach i wówczas zyskałby przynajmniej dodatkowy tydzień na regenerację i mógłby wznowić treningi z pozostałymi piłkarzami Bayernu.

Robert Lewandowski bierze te wszystkie czynniki pod uwagę i zastanawia się nad podjęciem najlepszej dla siebie decyzji.

Środkowy napastnik strzelił 20 bramek w dotychczas szesnastu rozegranych meczach dla ekipy z Monachium.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy