Lewandowski czeka na zabieg. Nowe informacje!

Lewandowski czeka na zabieg. Nowe informacje! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Przegląd Sportowy

Robert Lewandowski planuje poddać się operacji pachwin i szuka najbardziej optymalnego dla siebie terminu na przeprowadzenie zabiegu.

Mateusz Borek przyznał w trakcie programu „Cafe Futbol”, że kapitan reprezentacji Polski przejdzie najprawdopodobniej w najbliższym czasie mały zabieg.

Dziennikarz nie podał więcej szczegółów na ten temat, ale dotarł do nich „Przegląd Sportowy”, który poinformował, że środkowy napastnik zmaga się od dłuższego czasu z przepukliną pachwinową.

31-latek na obecnym etapie rozwoju tej dolegliwości nie narzeka na żaden poważniejszy ból, ale ten może się później nasilić i powodować również pewien dyskomfort. Z tego też powodu Robert Lewandowski woli dmuchać na zimne i pozbyć się problemu, zanim ten stanie się uciążliwy, dlatego też szuka idealnego terminu na przeprowadzenie drobnej operacji, która wykluczy go z treningów na około dwa tygodnie.

Doświadczony zawodnik skontaktował się już w tej sprawie ze sztabem szkoleniowym reprezentacji w celu omówienia ewentualnego pójścia pod nóż w trakcie listopadowej przerwy na mecze kadry.

„Biało-Czerwoni” mają już zapewniony awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy i z tego też powodu obecność gracza Bayernu Monachium na zgrupowaniu nie wydaje się konieczna. Tak jest jednak tylko w teorii, ponieważ reprezentacja Polski wciąż walczy o miejsce w pierwszym koszyku przed losowaniem fazy grupowej Euro 2020 i jeżeli chce się w nim znaleźć, to musi osiągnąć dobre wyniki w pojedynkach przeciwko Izraelowi (16 listopada o godz. 20:45) i Słowenii (19 listopada o godz. 20:45), a o to może być trudno bez Lewandowskiego, dlatego napastnik może wziąć pod uwagę też termin grudniowy.

W tym miesiącu „Bawarczycy” wybiegną na boisko po raz ostatni 21 grudnia na mecz z Wolfsburgiem i wznowią ligowe zmagania dopiero 18 stycznia od starcia z Herthą. Przerwa pomiędzy oboma spotkaniami jest wystarczająco długa do tego, aby 31-latek mógł poddać się drobnemu zabiegowi, ale wtedy musiałby opuścić przygotowania do drugiej części sezonu. Doświadczony napastnik mógłby zrezygnować z udziału w ostatnich tegorocznych pojedynkach i wówczas zyskałby przynajmniej dodatkowy tydzień na regenerację i mógłby wznowić treningi z pozostałymi piłkarzami Bayernu.

Robert Lewandowski bierze te wszystkie czynniki pod uwagę i zastanawia się nad podjęciem najlepszej dla siebie decyzji.

Środkowy napastnik strzelił 20 bramek w dotychczas szesnastu rozegranych meczach dla ekipy z Monachium.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy