Lewandowski, Szczęsny, Krychowiak i Błaszczykowski ambasadorami akcji „Bądź Kumplem, Nie Dokuczaj”

Lewandowski, Szczęsny, Krychowiak i Błaszczykowski ambasadorami akcji „Bądź Kumplem, Nie Dokuczaj” fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Cartoon Network

Cartoon Network zorganizowało akcję „Bądź Kumplem, Nie Dokuczaj”, która jest skierowana przede wszystkim do dzieci. W piłkarskich warunkach reprezentują ją Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny, Grzegorz Krychowiak i Jakub Błaszczykowski.

Wspomniana czwórka piłkarzy jest świetnie znana kibicom nie tylko z występów dla reprezentacji Polski, ale również z występów dla jednych z najsilniejszych europejskich klubów. „Lewy”, „Szczena”, „Krycha” i „Kuba” przez długie sezony budowali swoją pozycję i teraz są autorytetami dla wielu początkujących piłkarzy, nie tylko w Polsce. Postanowili zatem to wykorzystać i weszli we współpracę z Cartoon Network.

Akcja „Bądź Kumplem, Nie Dokuczaj” ma na celu zwiększenie świadomości dzieci w kwestiach różnych słownych utarczek czy też żartów, które mogą wyrządzić komuś krzywdę, niekoniecznie fizyczną. Z okazji kampanii utworzono stronę internetową: https://badzkumplem.cartoonnetwork.pl. Możemy tam znaleźć nie tylko definicje i informacje jak radzić sobie z problemem dokuczania, ale też filmiki z ambasadorami.

W spotach na prostych przykładach pokazano, jak wygląda prześladowanie z rówieśnikami, a piłkarze kierują do widzów prosty przekaz, iż takie zachowania należy zwalczać.

- Z Grześkiem znamy się od ponad 14 lat. Ramię w ramię dorastaliśmy na boisku - zaczął Szczęsny we wspólnym spocie z Krychowiakiem. Pomocnik Lokomotiwu Moskwa kontynuował.

- Razem przeżywaliśmy nasze porażki, ale i razem się z nich podnosiliśmy. Z kumplem u boku jest dużo łatwiej. Niestety są też tacy, którzy za wszelką cenę chcą popsuć dobrą atmosferę.

- Nie przechodź wobec tego obojętnie. Pomagaj. W życiu jak w piłce - warto trzymać się razem - dodaje na końcu bramkarz Juventusu.

Robert Lewandowski w swoim spocie przerywa dzieciom grę w dziadka. Chłopiec znajdujący się w środku musiał znosić szykany ze strony kolegów z drużyny, a napastnik Bayernu Monachium zachęca je, by grali fair. W podobnym tonie występuje Błaszczykowski, który pokazuje, że przez złośliwości ze strony rówieśników dzieciom bardzo łatwo zrezygnować z gonitwy za marzeniami o piłkarskiej karierze.

Choć głównymi ambasadorami są właśnie piłkarze (oraz koszykarz - Marcin Gortat), akcja jest kierowana nie tylko do młodych adeptów futbolu czy ogólnie sportu. Na wspomnianej wyżej stronie można znaleźć wskazówki jak radzić sobie z szykanowaniem. Przygotowano też specjalną ofertę edukacyjną dla szkół, dzięki którym te będą mogły nakłaniać dzieci do utrzymywania dobrej atmosfery w grupie, wolnej od hejtu i dokuczania.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem Ajax Amsterdam finalizuje transfer następcy Ziyecha. Holendrzy ubiegli Borussię Dortmund Ajax Amsterdam finalizuje transfer następcy Ziyecha. Holendrzy ubiegli Borussię Dortmund

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy