Lewandowski, Szczęsny, Krychowiak i Błaszczykowski ambasadorami akcji „Bądź Kumplem, Nie Dokuczaj”

Lewandowski, Szczęsny, Krychowiak i Błaszczykowski ambasadorami akcji „Bądź Kumplem, Nie Dokuczaj” fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Cartoon Network

Cartoon Network zorganizowało akcję „Bądź Kumplem, Nie Dokuczaj”, która jest skierowana przede wszystkim do dzieci. W piłkarskich warunkach reprezentują ją Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny, Grzegorz Krychowiak i Jakub Błaszczykowski.

Wspomniana czwórka piłkarzy jest świetnie znana kibicom nie tylko z występów dla reprezentacji Polski, ale również z występów dla jednych z najsilniejszych europejskich klubów. „Lewy”, „Szczena”, „Krycha” i „Kuba” przez długie sezony budowali swoją pozycję i teraz są autorytetami dla wielu początkujących piłkarzy, nie tylko w Polsce. Postanowili zatem to wykorzystać i weszli we współpracę z Cartoon Network.

Akcja „Bądź Kumplem, Nie Dokuczaj” ma na celu zwiększenie świadomości dzieci w kwestiach różnych słownych utarczek czy też żartów, które mogą wyrządzić komuś krzywdę, niekoniecznie fizyczną. Z okazji kampanii utworzono stronę internetową: https://badzkumplem.cartoonnetwork.pl. Możemy tam znaleźć nie tylko definicje i informacje jak radzić sobie z problemem dokuczania, ale też filmiki z ambasadorami.

W spotach na prostych przykładach pokazano, jak wygląda prześladowanie z rówieśnikami, a piłkarze kierują do widzów prosty przekaz, iż takie zachowania należy zwalczać.

- Z Grześkiem znamy się od ponad 14 lat. Ramię w ramię dorastaliśmy na boisku - zaczął Szczęsny we wspólnym spocie z Krychowiakiem. Pomocnik Lokomotiwu Moskwa kontynuował.

- Razem przeżywaliśmy nasze porażki, ale i razem się z nich podnosiliśmy. Z kumplem u boku jest dużo łatwiej. Niestety są też tacy, którzy za wszelką cenę chcą popsuć dobrą atmosferę.

- Nie przechodź wobec tego obojętnie. Pomagaj. W życiu jak w piłce - warto trzymać się razem - dodaje na końcu bramkarz Juventusu.

Robert Lewandowski w swoim spocie przerywa dzieciom grę w dziadka. Chłopiec znajdujący się w środku musiał znosić szykany ze strony kolegów z drużyny, a napastnik Bayernu Monachium zachęca je, by grali fair. W podobnym tonie występuje Błaszczykowski, który pokazuje, że przez złośliwości ze strony rówieśników dzieciom bardzo łatwo zrezygnować z gonitwy za marzeniami o piłkarskiej karierze.

Choć głównymi ambasadorami są właśnie piłkarze (oraz koszykarz - Marcin Gortat), akcja jest kierowana nie tylko do młodych adeptów futbolu czy ogólnie sportu. Na wspomnianej wyżej stronie można znaleźć wskazówki jak radzić sobie z szykanowaniem. Przygotowano też specjalną ofertę edukacyjną dla szkół, dzięki którym te będą mogły nakłaniać dzieci do utrzymywania dobrej atmosfery w grupie, wolnej od hejtu i dokuczania.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Linetty może odejść z Sampdorii. Polak na szczycie listy życzeń, w grę wchodzi 10 milionów euro Linetty może odejść z Sampdorii. Polak na szczycie listy życzeń, w grę wchodzi 10 milionów euro Lech Poznań oferuje aż milion euro za pomocnika?! Lech Poznań oferuje aż milion euro za pomocnika?! OFICJALNIE: Król strzelców pierwszej ligi w Ekstraklasie OFICJALNIE: Król strzelców pierwszej ligi w Ekstraklasie OFICJALNIE: Casillas zakończył karierę piłkarską OFICJALNIE: Casillas zakończył karierę piłkarską Muhar coraz bliżej odejścia z Lecha Poznań Muhar coraz bliżej odejścia z Lecha Poznań OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Liga Mistrzów 2020/2021: Znamy już 24 uczestników fazy grupowej Liga Mistrzów 2020/2021: Znamy już 24 uczestników fazy grupowej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy