Liga Europy: Solskjær po zwycięstwie nad Romą i przyszłości Cavaniego

Liga Europy: Solskjær po zwycięstwie nad Romą i przyszłości Cavaniego fot. Yu Chun Christopher Wong / Shutterstock.com
Źródło: BT Sport | BBC Sport

Ole Gunnar Solskjær wyraził satysfakcję z odniesionego zwycięstwa Manchesteru United nad Romą (6:2) w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Europy.

„Czerwone Diabły” udanie rozpoczęły rywalizację z „Giallorossi” i już w początkowej fazie meczu objęli prowadzenie po trafieniu Bruno Fernandesa. W kolejnych minutach pierwszej odsłony spotkania do głosu doszli goście, którzy nie tylko odrobili straty, ale i wyszli na prowadzenie.

Ekipa z Old Trafford schodząc na przerwę znajdowała się w trudnym położeniu. Po jej zakończeniu nie pozostawiła jednak złudzeń włoskiemu zespołowi i po bramkach zdobytych przez Edinsona Cavaniego (dwie), Bruno Fernandesa, Paula Pogby i rezerwowego Masona Greenwooda odniosła okazałe zwycięstwo nad Romą.

Zadowolenia z takiego obrotu spraw nie ukrywał Ole Gunnar Solskjær. Szkoleniowiec Manchesteru United uważa mimo to, że prowadzona przez niego drużyna nie może jeszcze czuć się pewna awansu do finału Ligi Europy.

- Często zdarza się nam nie mieć dobrego wyniku do przerwy. Dużym atutem moich piłkarz jest jednak to, że bardzo dużo się uczą. Drużyna pokazała w tym meczu, że potrafi trzymać się razem i dzięki temu rozegrała wspaniałą drugą połowę. Biegaliśmy więcej i szybciej od rywala oraz dobrze rozgrywaliśmy piłkę. Co prawda nie uniknęliśmy szkolnych błędów, ale nastawienie naszych graczy było idealne. Dysponujemy zespołem z dużą jakością i zawsze jesteśmy w stanie coś wykreować - przyznał Norweg.

- Na wyjeździe nigdy nie gra się łatwo. Mamy szybką i dobrze przygotowaną drużynę. AS Roma musi nam strzelić cztery gole, a naszym zadaniem będzie skutecznie się bronić oraz kontratakować. Mamy dobrą pozycję do awansu, lecz jesteśmy dopiero w połowie drogi - dodał opiekun „Czerwonych Diabłów”.

48-letni trener zabrał także głos na temat najbliższej przyszłości Cavaniego. Urugwajczyk był bez wątpienia jednym z głównych aktorów czwartkowego widowiska, ponieważ do dwóch strzelonych goli dorzucił jeszcze dwie asysty oraz wywalczył rzut karny.

- Cavani zna moje zdanie i wie, że bardzo chciałbym mieć go tutaj w kolejnym sezonie. Obiecałem mu, że Old Trafford z kibicami jest zupełnie innym miejscem. Robię wszystko, co tylko mogę. Mam nadzieję, że zobaczymy go w Manchesterze United również w następnym roku - powiedział Solskjær.

W mediach pojawiło się w minionych tygodniach wiele informacji świadczących o tym, że reprezentant Urugwaju odrzucił propozycję pozostania zawodnikiem „Czerwonych Diabłów” i pragnie wrócić do Ameryki Południowej. Mimo to przedstawiciele angielskiego klubu jeszcze nie tracą nadziei i do samego końca będą walczyć o zatrzymanie 34-latka, który może pochwalić się 12 zdobytymi bramkami oraz 5 zaliczonymi asystami w 33 rozegranych meczach dla ekipy z Old Trafford.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielki powrót do Wisły Kraków?! Jarosław Królewski skomentował Wielki powrót do Wisły Kraków?! Jarosław Królewski skomentował Wisła Kraków potwierdziła przedłużenie umów czterech piłkarzy Wisła Kraków potwierdziła przedłużenie umów czterech piłkarzy Xavi wyjaśnił, dlaczego postanowił zostać w Barcelonie Xavi wyjaśnił, dlaczego postanowił zostać w Barcelonie OFICJALNIE: Xavi zdecydował OFICJALNIE: Xavi zdecydował Carlitos może wrócić do Polski. Ma preferowany klub Carlitos może wrócić do Polski. Ma preferowany klub Łukasz Fabiański zakończy karierę w Polsce?! „Zobaczymy, co życie przyniesie ” Łukasz Fabiański zakończy karierę w Polsce?! „Zobaczymy, co życie przyniesie ” Real Madryt zainteresowany zawodnikiem AC Milanu. „Trwają intensywne prace” Real Madryt zainteresowany zawodnikiem AC Milanu. „Trwają intensywne prace”