2023-03-08 23:22:34; Aktualizacja: 1 rok temu
Liga Mistrzów: Bayern Monachium wyrzucił z rozgrywek PSG. Cios na 2-0 w ostatnich minutach [WIDEO] Fot. Philippe Ruiz / Xinhua / PressFocus
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Bayern Monachium w spotkaniu rewanżowym 1/8 finału Ligi Mistrzów pokonał Paris Saint-Germain 2:0. Wynik ten dał mistrzowi Niemiec awans do następnej rundy.

Przed rozpoczęciem rywalizacji wydawało się, że to paryżanie zepchną Bawarczyków do defensywy, a sytuacji bramkowych będzie bez liku. Mistrzowie Francji zapowiadali także walkę oraz zwycięstwo.

Motywacji potencjalnie dodać mogły im powroty Marquinhosa, Nordiego Mukiele, Achrafa Hakimiego oraz Renato Sanchesa.

Udział w zawodach wzięła pierwsza trójka, ale tylko Marokańczyk zagrał od pierwszej do dziewięćdziesiątej minuty.

Brazylijczyk doznał kontuzji pod koniec pierwszej połowy, a Francuz, który go zmienił, nie wybiegł już na drugą połowę.

Po godzinie gry padł pierwszy gol. Strzelił go Eric Maxim Choupo-Moting.

Do remisu doprowadzić próbował głównie Sergio Ramos, jednak świetnie w bramce spisywał się Yann Sommer, który początkowo nie był skoncentrowany.

Rzucenie wszystkich środków do przodu sprawiło, że Bayern Monachium miał więcej miejsca w akcjach ofensywnych.

Jedna z nich dała miejscowym bramkę na 2:0. W tej sytuacji Serge Gnabry świetnie odnalazł się w polu karnym i pokonał Gianluigiego Donnarummę.

Koniec końców to Niemcy awansowali do fazy ćwierćfinałowej, wygrywając w dwumeczu 3:0.

W drugim starciu AC Milan zremisował bezbramkowo z Tottenhamem Hotspur i przy wyniku 1:0 w pierwszym spotkaniu gra dalej.