Liga Mistrzów: Czesław Michniewicz przed meczem z Florą

Liga Mistrzów: Czesław Michniewicz przed meczem z Florą fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Legia.net

Trener Legii Warszawa Czesław Michniewicz zabrał głos przed meczem drugiej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów.

Po wyeliminowaniu Bodø/Glimt przed mistrzami Polski kolejna przeszkoda. Tym razem na ich drodze stanie mistrz Estonii, a więc Flora Tallinn.

Pierwsza potyczka tych ekip została zaplanowana już na środę. Zanim dojdzie do tego meczu, głos w sprawie rywala zabrał trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz.

- Ostatnio wysłaliśmy członków sztabu na mecz ligowy Flory, ale tak się stało, że rywale zagrali w zmienionym składzie. Dziewięciu zawodników nie grało z wyjściowej jedenastki, obraz jest niepełny. Analizowaliśmy ich występy w europejskich pucharach, ale też i oczywiście mecze ligowe. Strzelają dużo goli, swobodnie zdobywają bramki. I myślę, że nie jest to obraz, który będziemy widzieć przy Łazienkowskiej - przyznał.

- Flora dysponuje mniejszą liczbą schematów rozegrania od Norwegów, ale ma za to więcej indywidualności. Przede wszystkim, Vassiljev świetnie rozgrywa piłkę. Znamy go doskonale, grał wcześniej w Piaście i Jagiellonii. Do tego dochodzą dwaj szybcy skrzydłowi, czyli Zenjov i Ojamaa, którzy często szukają pojedynków jeden na jednego. Bardzo dobre stałe fragmenty gry i warunki fizyczne. Mają kilku wysokich piłkarzy i mnóstwo wariantów rozegrania stałego fragmentu gry - dodał.

51-latek opowiedział także o celach.

- Wyeliminowanie Flory to nie jest cel minimum. Nie patrzę na to w ten sposób. Kiedy ostatnio tu byłem i graliśmy z Karabachem, miałem zbyt mało czasu. Teraz jestem tu już rok i wspólnie pracujemy na sukces. Chcemy zajść jak najdalej. Nie stawiamy sobie żadnych ograniczeń, ale nie wybiegamy za daleko w przód - dodał.

Początek środowego starcia punktualnie o 21:00.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy