Liga Mistrzów i Liga Europy 2020/2021: UEFA planuje skrócenie kwalifikacji i późny początek nowego sezonu. Problem dla Ekstraklasy?!

Liga Mistrzów i Liga Europy 2020/2021: UEFA planuje skrócenie kwalifikacji i późny początek nowego sezonu. Problem dla Ekstraklasy?!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: The Times

UEFA nie próżnuje w staraniach o sensowne zaplanowanie kalendarza rozgrywek. Jeszcze nie poznaliśmy szczegółów co do powrotu Ligi Mistrzów i Ligi Europy 2019/2020, a już trwają ostatnie narady co do sezonu 2020/2021.

Jak informuje „The Times”, UEFA chce rozpocząć nowy sezon europejskich pucharów 20 października. Wstępne rundy byłyby ograniczone do minimum ze względów logistycznych i zdrowotnych - najprawdopodobniej do jednego spotkania na neutralnym terenie. Pozwoliłoby to możliwie najszybsze przejście do najbardziej dochodowej fazy - grupowej.

Istnieje też gorszy dla Polski wariant, wedle którego o awans w kwalifikacjach Ligi Mistrzów powalczą tylko mistrzowie dwunastu najwyżej klasyfikowanych w rankingu UEFA państw, które nie mają swojego przedstawiciela w fazie grupowej. Reszta dostałaby rekompensatę finansową. Polska zajmuje 25. miejsce w rankingu, więc przy realizacji tego wariantu mistrz Ekstraklasy nie mógłby liczyć na udział w eliminacjach.

W Lidze Europy wiadomo jeszcze mniej, bo sposób kwalifikacji jest dużo bardziej skomplikowany.

UEFA wiążące decyzje najprawdopodobniej podejmie podczas telekonferencji, która odbędzie się 27 maja.

Na razie trzeba jednak dokończyć rozgrywki 2019/2020. Najprawdopodobniej piłkarzy w Lidze Mistrzów i Lidze Europy zobaczymy na boiskach w sierpniu.

Więcej na temat: Liga Mistrzów Liga Europy UEFA

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy