Liga Mistrzów i Liga Europy 2020/2021: UEFA planuje skrócenie kwalifikacji i późny początek nowego sezonu. Problem dla Ekstraklasy?!

Liga Mistrzów i Liga Europy 2020/2021: UEFA planuje skrócenie kwalifikacji i późny początek nowego sezonu. Problem dla Ekstraklasy?!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: The Times

UEFA nie próżnuje w staraniach o sensowne zaplanowanie kalendarza rozgrywek. Jeszcze nie poznaliśmy szczegółów co do powrotu Ligi Mistrzów i Ligi Europy 2019/2020, a już trwają ostatnie narady co do sezonu 2020/2021.

Jak informuje „The Times”, UEFA chce rozpocząć nowy sezon europejskich pucharów 20 października. Wstępne rundy byłyby ograniczone do minimum ze względów logistycznych i zdrowotnych - najprawdopodobniej do jednego spotkania na neutralnym terenie. Pozwoliłoby to możliwie najszybsze przejście do najbardziej dochodowej fazy - grupowej.

Istnieje też gorszy dla Polski wariant, wedle którego o awans w kwalifikacjach Ligi Mistrzów powalczą tylko mistrzowie dwunastu najwyżej klasyfikowanych w rankingu UEFA państw, które nie mają swojego przedstawiciela w fazie grupowej. Reszta dostałaby rekompensatę finansową. Polska zajmuje 25. miejsce w rankingu, więc przy realizacji tego wariantu mistrz Ekstraklasy nie mógłby liczyć na udział w eliminacjach.

W Lidze Europy wiadomo jeszcze mniej, bo sposób kwalifikacji jest dużo bardziej skomplikowany.

UEFA wiążące decyzje najprawdopodobniej podejmie podczas telekonferencji, która odbędzie się 27 maja.

Na razie trzeba jednak dokończyć rozgrywki 2019/2020. Najprawdopodobniej piłkarzy w Lidze Mistrzów i Lidze Europy zobaczymy na boiskach w sierpniu.

Więcej na temat: Liga Mistrzów Liga Europy UEFA

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Havertz poprosił władze Bayeru o transfer Havertz poprosił władze Bayeru o transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy