Liga Mistrzów: Slovan Bratysława wyrzucony z rozgrywek [OFICJALNIE]

Liga Mistrzów: Slovan Bratysława wyrzucony z rozgrywek [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: UEFA | Slovan Bratysława

UEFA podjęła decyzję o przyznaniu awansu KÍ Klaksvík. Tym sposobem z eliminacji do Ligi Mistrzów wyrzucony został Slovan Bratysława.

Przypomnijmy, że dzień przed planowaną datą rozegrania spotkania obu ekip w pierwszej rundzie testy na obecność koronawirusa w organizmie jednego z piłkarzy Slovana dały pozytywny rezultat. W konsekwencji władze Wysp Owczych postanowiły interweniować i odesłały cały zespół na kwarantannę.

Wówczas Słowacy zwrócili się z prośbą do UEFA o wyznaczenie nowej daty rozegrania meczu. Organizator rozgrywek przychylił się do wniosku, a zawody miały odbyć się 21 sierpnia o godzinie 18:00. W międzyczasie Slovan zadbał o posiłki i na Wyspy Owcze przyleciała reszta zawodników z pierwszej drużyny oraz rezerwy.

Jak się jednak okazało, nie był to koniec problemów Slovana Bratysława. Jeden z nowo przybyłych zawodników był również zakażony koronawirusem, a władze sanitarne Wysp Owczych powtórzyły wcześniejszy zabieg. Tym sposobem wszyscy z drugiej grupy podróżnych trafili na kwarantannę, co przesądziło o wyrzuceniu mistrza Słowacji z Ligi Mistrzów.

„Dołożyliśmy wszelkich starań, aby mecz się odbył. (…) Chcielibyśmy jeszcze raz podkreślić, że spełniliśmy wszystko, czego wymaga protokół UEFA i mamy wystarczająco dużo zawodników z negatywnymi testami gotowych do rozegrania meczu” – oświadczył Ivan Kmotrík, dyrektor generalny klubu.

Przez pewien czas Slovan Bratysława miał jeszcze nadzieję na to, że UEFA da możliwość rozegrania zawodów w jeszcze innym terminie. Stało się jednak inaczej, dlatego Słowacy złożyli oficjalną skargę, w której uwypuklają błędy popełnione przez władze Wysp Owczych. To nie przyniosło skutku, a w poniedziałek 24 sierpnia UEFA podtrzymała decyzję oficjalnym postanowieniem Komisji Dyscyplinarnej.

KÍ Klaksvík w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zagra w Bernie z BSC Young Boys. Mecz w środę 26 sierpnia od 20:15.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Potężna awantura w derbach Mediolanu. Ibrahimović starł się z Lukaku [WIDEO] Potężna awantura w derbach Mediolanu. Ibrahimović starł się z Lukaku [WIDEO] Wisła Kraków sprowadziła nowego środkowego obrońcę [OFICJALNIE] Wisła Kraków sprowadziła nowego środkowego obrońcę [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Morgan Sanson w Aston Villi. Spory wydatek angielskiego klubu OFICJALNIE: Morgan Sanson w Aston Villi. Spory wydatek angielskiego klubu Lech Poznań: Radosław Murawski jednak nie wróci do Polski zimą. Wszystko zmienił jeden przelew Lech Poznań: Radosław Murawski jednak nie wróci do Polski zimą. Wszystko zmienił jeden przelew OFICJALNIE: Breel Embolo ukarany przez Borussię Mönchengladbach OFICJALNIE: Breel Embolo ukarany przez Borussię Mönchengladbach Chelsea: Tuchel kluczem do transferu Upamecano?! Chelsea: Tuchel kluczem do transferu Upamecano?! RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy