Liga Mistrzów: Telewizja Polska zdradziła nazwiska komentatorów finału Liverpool - Real Madryt [OFICJALNIE]

Liga Mistrzów: Telewizja Polska zdradziła nazwiska komentatorów finału Liverpool - Real Madryt [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TVP Sport

Telewizja Polska wyznaczyła obsadę komentatorską na nadchodzące finałowe spotkanie Ligi Mistrzów z udziałem Liverpoolu i Realu Madryt.

Za nami emocjonujące pojedynki półfinałowe elitarnych klubowych rozgrywek, z których zwycięsko wyszli „The Reds” (wygrana z Villarrealem - 2:0 i 3:2) i „Królewscy” (wygrana z Manchesterem City - 3:4, 3:1 po dogrywce).

Tym samym wiemy już, że 28 maja o godzinie 21:00 dojdzie na Stade de France do starcia angielskiego zespołu prowadzonego przez Jürgena Kloppa z hiszpańską drużyną dowodzoną przez Carlo Ancelottiego.

Mecz z udziałem tych ekip będziemy mieli zaszczyt obejrzeć w dwóch polskich stacjach - Polsacie Sport Premium i TVP 1. Wiemy już, że to spotkanie u publicznego nadawcy skomentuje duet Dariusz Szpakowski i Sebastian Mila, którzy towarzyszyli nam przy okazji między innymi drugiego półfinałowego pojedynku Realu Madryt z Manchesterem City.

Za prowadzenie studia będzie odpowiedzialny Jacek Kurowski, który ugości w nim Janusza Michallika, Jakuba Wawrzyniaka i Roberta Podolińskiego.

Dla blisko 71-letniego dziennikarza będzie to w sumie 32. skomentowany piłkarski finał, o czym opowiedział w wywiadzie udzielonym Maciejowi Rafalskiemu z Sport.TVP.pl.

- To będzie już 32. takie spotkanie. Sposób przygotowania nie różni się jednak do innych meczów. Wszystko zależy od tego, co dzieje się na boisku. My po prostu nie możemy przeszkadzać kibicom w odbiorze tego, co dzieje się na boisku. Środowy mecz nie był łatwy do komentowania. Długo brakowało goli, momentami to było spotkanie dla koneserów taktyki. Sam klimat finału na pewno jest nieco inny. Na obiekcie trzeba się pojawić wcześniej, są o wiele większe restrykcje, kontrola. Jestem jednak przekonany, że czeka nas wielki spektakl - powiedział Szpakowski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy