Liga Mistrzów: UEFA wyznaczyła nowy skład sędziowski na mecz PSG - İstanbul Başakşehir. Trzech Polaków

Liga Mistrzów: UEFA wyznaczyła nowy skład sędziowski na mecz PSG - İstanbul Başakşehir. Trzech Polaków fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

UEFA zdecydowała się powołać zupełnie nowy skład sędziowski na dokończenie pojedynku PSG - İstanbul Başakşehir. Za jego dalszy przebieg będzie odpowiadał Danny Makkelie, któremu będą asystować między innymi Bartosz Frankowski i Marcin Boniek.

Wydarzenia mające miejsce we wtorkowy wieczór na Parc des Princes wywołały olbrzymie poruszenie w świecie futbolu po tym, jak sędzia techniczny - Sebastian Colţescu użył niefortunnych słów w celu opisania członka sztabu szkoleniowego mistrza Turcji, który miał zostać ukarany przez głównego arbitra za niesportowe zachowanie na ławce rezerwowych.

Rumun wskazał wówczas na asystenta Pierre'a Webó i w komunikacie kierowanym do Ovidiu Haţegana nazwał go „tym czarnym facetem”.

To określenie nie przypadło do gustu byłemu reprezentantowi Kamerunu, który miał o to olbrzymie pretensje do sędziego technicznego i w efekcie przy linii bocznej boiska wybuchło olbrzymie zamieszanie, które doprowadziło do przerwania spotkania.

UEFA wyraziła wówczas nadzieję, że obie ekipy po kilkunastu minutach wyciszenia i uspokojenia sytuacji zgodzą się wrócić do rywalizacji. Na podjęcie takiego kroku zdecydowali się jednak tylko gospodarze. Z kolei goście zażądali usunięcia z boiska Sebastiana Colţescu.

Przedstawiciele europejskiego futbolu nie mieli jednak kim go zastąpić i dlatego po konsultacji z oboma zespołami zdecydowali się wznowić zawody w środowy wieczór z nową obsadą sędziowską.

Wiemy już, że UEFA wyznaczyła do dokończenia tego spotkania Danny'ego Makkelie'ego. Holendrowi na liniach będą pomagać jego rodak - Mario Diks oraz Marcin Boniek. Z kolei przy ławkach rezerwowych błędu Rumuna będzie starał się nie powielić Bartosz Frankowski. Natomiast na VAR-ze zasiądą dwaj Włosi - Marco Di Bello oraz Maurizio Mariani.

Ponadto w razie potrzeby do objęcia z jednej z funkcji na boisku ma być gotowy trzeci z Polaków - Jakub Winkler.

Nasi rodacy zostali awaryjnie ściągnięciu do Paryża, ponieważ znajdowali się w pobliżu w związku z prowadzeniem innego wtorkowego meczu w Lidze Mistrzów, w którym to Rennes mierzyło się z Sevillą (1:3).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy