Liga Mistrzów: Wyznaczono datę losowania fazy pucharowej

Liga Mistrzów: Wyznaczono datę losowania fazy pucharowej
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: UEFA

UEFA poinformowała o terminie losowania ćwierćfinałów, półfinałów oraz finału Ligi Mistrzów, jednocześnie potwierdzając poprzednie daty rozegrania spotkań miniturnieju organizowanego w Lizbonie.

Z uwagi na pandemię koronawirusa rozgrywki piłkarskie musiały zostać przerwane na około dwa miesiące. W przypadku europejskich pucharów pauza trwa o wiele dłużej, lecz zgodnie z planem już za miesiąc wszystko powinno wrócić do normy.

W połowie czerwca władze UEFA podały, że Liga Mistrzów oraz Liga Europy zostaną dokończone w sierpniu. Wówczas będziemy świadkami dwóch miniturniejów, które przybrały nazwę „Finały 2020”.

Uczestnicy Ligi Mistrzów zagrają na Estádio da Luz i Estádio José Alvalade w Lizbonie, z kolei kluby Ligi Europy będą rywalizować na Stadion Köln, MSV Arena, Dusseldorf Arena i Arena AufSchalke.

Mając na uwadze zbliżające się wznowienie zmagań, poznaliśmy datę losowania. Pary ćwierćfinałowe oraz półfinałowe zostaną wyłonione już w najbliższy piątek, 10 lipca, o godzinie 12:00. Najpierw na warsztat w szwajcarskim Nyonie wzięte będą rozgrywki Ligi Mistrzów, a tuż potem Ligi Europy. Wtedy też poznamy gospodarzy meczów finałowych dla potrzeb administracyjnych.

Jeśli chodzi o zasady, zmierzyć się ze sobą mogą drużyny z tej samej federacji, a także te, które grały razem w fazie grupowej. Ewentualne inne restrykcje zostaną podane tuż przed losowaniem.

Przypomnijmy, że nim dojdzie do miniturniejów, muszą zostać rozegrane zaległe mecze 1/8 finału. Według „AS-a” odbędą się one na stadionach gospodarzy starć, a nie jak początkowo planowano, odpowiednio w Portugalii oraz Niemczech. Finał Ligi Europy będzie miał miejsce 21 sierpnia, a dwa dni później na boisko w Lizbonie wybiegną najlepsze ekipy Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Ryan Sessegnon opuści Tottenham?! Możliwa hitowa przeprowadzka Ryan Sessegnon opuści Tottenham?! Możliwa hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Juventus zaprezentował wyjazdowe stroje na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Juventus zaprezentował wyjazdowe stroje na nowy sezon [FOTO] Wisła Kraków: Rosną szanse na definitywny transfer Turgemana Wisła Kraków: Rosną szanse na definitywny transfer Turgemana

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy