Ligue 1: To mogła być kosmiczna asysta Neymara [WIDEO]

Ligue 1: To mogła być kosmiczna asysta Neymara [WIDEO] fot. beIN Sports

Neymar w meczu Ligue 1 Paris Saint-Germain z Troyes (4:3) zanotował trafienie i asystę. Dorobek Brazylijczyka mógł być jeszcze bardziej okazały.

Znajdujące się w środku tabeli ligi francuskiej Troyes postawiło się w sobotę wyżej notowanemu Paris Saint-Germain. Już w trzeciej minucie spotkania prowadzenie gościom dał Mama Baldé, który popisał się strzałem z woleja. Wyrównał Carlos Soler - świetną piłkę do hiszpańskiego pomocnika posłał Neymar.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie do pierwszej, a mianowicie od szybkiego gola Baldé. Reprezentant Gwinei Bissau dostał podanie od Wilsona Odoberta, wykonał obrót z piłką i pokonał Gianluigiego Donnarummę.

PSG odpowiedziało i tym razem, a następnie wyprowadziło kolejny cios. Najpierw efektownie z dystansu przymierzył Leo Messi. Po 10 minutach świetne prostopadłe podanie Argentyńczyka na gola zamienił Neymar.

Brazylijczyk najwyraźniej pozazdrościł dogrania koledze z drużyny i niedługo później próbował go przebić. 30-latek minął trzech rywali i podał ruletą do Kyliana Mbappé. To mogła być piękna asysta, ale strzał Francuza obronił Gauthier Gallon.

Mbappé w końcu trafił do siatki, wykorzystując rzut karny. Potem bramkę zdobył jeszcze Ante Palaversa. PSG wygrało ostatecznie 4:3.