Lionel Messi i Neymar gonią Cristiano Ronaldo oraz Roberta Lewandowskiego. Tak prezentuje się lista najskuteczniejszych graczy w historii reprezentacji

Lionel Messi i Neymar gonią Cristiano Ronaldo oraz Roberta Lewandowskiego. Tak prezentuje się lista najskuteczniejszych graczy w historii reprezentacji fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Lionel Messi i Neymar ścigają Cristiano Ronaldo oraz Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji najskuteczniejszych w historii reprezentacji. Pierwsza dwójka ma za sobą trafienia zanotowane w eliminacjach mundialu. Z drugiej pary na listę strzelców wpisał się nasz rodak w kwalifikacjach EURO 2024.

Reprezentant Portugalii przyznał ostatnio, że jego rywalizacja z Lionelem Messim dobiegła końca. Co prawda obaj panowie nie występują już na europejskich boiskach i zapewne nie spotkają się ze sobą na Mistrzostwach Świata w 2026 roku, ale w dalszym ciągu toczą korespondujący pojedynek między innymi o miano najlepszego strzelca wszech czasów w meczach międzynarodowych.

Obecnie Cristiano Ronaldo ma tu dużą przewagę nad Argentyńczykiem, ale ten nie składa jeszcze broni i ma całkiem realną szansę na zniwelowanie 19 goli straty do odwiecznego boiskowego konkurenta, bo temu nie będzie dane wystąpić w drugim wrześniowym meczu kwalifikacyjnym EURO 2024 przeciwko Luksemburgowi za otrzymanie trzeciej żółtej kartki.

Z kolei Lionel Messi weźmie udział w eliminacyjnym starciu z Boliwią, w którym będzie polował na kolejne trafienia.

Za ich plecami toczy się z kolei rywalizacja pomiędzy Robertem Lewandowskim a Neymarem.

Reprezentant Polski po ustrzeleniu dubletu z Wyspami Owczymi przekroczył barierę 80 bramek i stoi teraz przed szansą na uzyskanie miana drugiego najskuteczniejszego Europejczyka, bo ma tylko trzy gole straty do legendarnego Ferenca Puskása.

Tuż za nim podąża Neymar, który także zanotował dwa trafienia w pojedynku z Boliwią. Dzięki temu ma na koncie 79 bramek, co umożliwiło mu zostanie najskuteczniejszym Brazylijczykiem w historii kosztem Pelé'ego - 77.

Obaj panowie staną w najbliższym czasie przed szansą podreperowania swoich dorobków, bo ich reprezentacje zmierzą się z Albanią oraz Peru.

***

Ranking najlepszych strzelców w meczach międzynarodowych (stan na 8 września 2023):

1. Cristiano Ronaldo (Portugalia) - 123 bramki

2. Ali Daei (Iran) - 109

3. Lionel Messi (Argentyna) - 104

4. Mokhtar Dahari (Malezja) - 89

5. Ferenc Puskás (Węgry) - 84

6. Robert Lewandowski (Polska) - 81

7. Sunil Chhetri (Indie) - 80

7. Ali Mabkhout (Zjednoczone Emiraty Arabskie) - 80

9. Neymar (Brazylia) - 79

9. Godfrey Chitalu (Zambia) - 79

...

13. Romelu Lukaku (Belgia) - 75

...

25. Luis Suárez (Urugwaj) - 68
...

30. Edin Džeko (Bośnia i Hercegowina) - 65

...

32. Teerasil Dangda (Tajlandia) - 63

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Głośno o transferze Jakuba Kiwiora. Jego agent pojawił się na stadionie giganta Głośno o transferze Jakuba Kiwiora. Jego agent pojawił się na stadionie giganta Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy