Lionel Messi nie obroni trofeum. „Kataloński” Inter Miami za burtą

2024-08-14 09:09:59; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Lionel Messi nie obroni trofeum. „Kataloński” Inter Miami za burtą Fot. Sam Navarro-USA TODAY Sports/SIPA USA/PressFocus
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Inter Miami bez Lionela Messiego w kadrze meczowej przegrał spotkanie 1/8 finału Leagues Cup z Columbus Crew, co równa się z odpadnięciem z turnieju. Ekipa z Florydy znajdowała się na dobrej drodze do awansu, prowadząc dwiema bramkami.

W wyjazdowym spotkaniu rozgrywek zrzeszających kluby z MLS oraz meksykańskiego Liga MX cały mecz rozegrał tercet piłkarzy w przeszłości związanych z FC Barceloną: Luis Suárez, Sergio Busquets oraz Jordi Alba. Zabrakło jednak największego aktora – Messi wciąż leczy uszkodzone więzadło w prawej kostce po finale Copa América.

Podczas niecierpliwego oczekiwania na ośmiokrotnego zdobywcę Złotej Piłki kibice Interu zdążyli na kilkadziesiąt minut zapomnieć o wielkim ubytku kadrowym. Drużyna Gerarda „Taty” Martino realizowała swój plan i w 62. minucie prowadziła już 2-0. Asystę przy drugiej z bramek zaliczył Suárez.

Po chwili „Czaple” przeżyły ekspresową przejażdżkę z nieba do piekła. Zainicjował ją Christian Ramirez, strzelając kontaktowego gola jeszcze przed upływem 70. minuty.

Noc z wtorku na środę polskiego czasu ostatecznie należała do innego Urugwajczyka. Bohaterem pojedynku rozgrywanego w stanie Ohio okazał się Diego Rossi, który popisał się dubletem i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Do końcowego gwizdka nie pozwolili oni sobie go wydrzeć.

Tym samym Messi i spółka mogą zapomnieć o obronie trofeum, które Inter zdobył po raz pierwszy w historii przed rokiem. 37-latek celował w 46. trofeum w zawodowej karierze.

W tym roku drużynie pozostała jeszcze okazja do zdobycia historycznego mistrzostwa MLS. W Konferencji Wschodniej zajmuje ona pozycję lidera, będąc w zasadzie pewnym awansu do fazy pucharowej.