Liverpool FC rozpoczyna okno. OFICJALNIE: Tsimikas podpisał umowę

Liverpool FC rozpoczyna okno. OFICJALNIE: Tsimikas podpisał umowę fot. Liverpool FC
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Liverpool FC

Kostas Tsimikas został zawodnikiem Liverpoolu. Lewy obrońca przeniósł się do Premier League z greckiego Olympiakosu.

Tsimakis podpisał umowę do 30 czerwca 2025 roku, a wedle nieoficjalnych informacji kosztował 13 milionów euro. Tym samym Andrew Robertson dostaje wartościowego konkurenta w walce o pierwszy skład.

Pierwotnie Liverpool myślał głównie o Jamalu Lewisie z Norwich City, jednak po odrzuceniu przez ten klub oferty w wysokości około 13 milionów euro błyskawicznie skonkretyzowano zainteresowanie Tsimakisem i dopięto wszelkie formalności na ostatni guzik.

24-letni Tsimikas do Olympiakosu trafił jeszcze jako nastolatek. W Pireusie powoli budował swoją pozycję, czas spędzając też na wypożyczeniach do duńskiego Esbjergu oraz holenderskiego Willem II. Ostatnio jednak wyrósł na jedną z czołowych postaci greckiej ligi, a już szczególnie na swojej pozycji.

Trzykrotny reprezentant Grecji w sezonie 2019/2020 wystąpił w 46 meczach we wszystkich rozgrywkach, zaliczając siedem asyst.

Dla Liverpoolu to pierwszy transfer letniego okna.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy